Apple TV+ nie dopnie umowy z NFL przed 2023r.

W ostatnich miesiącach wielokrotnie donoszono, że Apple jest zainteresowany nabyciem praw do transmisji meczów NFL na swojej platformie Apple TV+. Chociaż NFL powiedziało, że pakiet Sunday Ticket powinien zostać zakończony jesienią tego roku, decyzja nadal nie zapadła.

Apple TV+ zawrze umowę z NFL w przyszłym roku

Najnowsze informacje na temat możliwości podpisania tej umowy pochodzą z New York Times. Gazeta donosi, że negocjacje przedłużą się najprawdopodobniej do przyszłego roku. W przeciwieństwie do poprzednich doniesień, Apple nie jest jeszcze pewien umowy.

Sunday Ticket NFL może być dużym rozszerzeniem programu sportowego Apple TV+. Dzięki NFL Sunday Ticket widzowie mogą oglądać tak zwane mecze “poza rynkiem” w każde niedzielne popołudnie w sezonie zasadniczym (tj. mecze, których widzowie nie mogą oglądać w lokalnej telewizji).

Według raportu, jednym z powodów, dla których negocjacje się przeciągają, jest próba połączenia innych aktywów NFL w jednej sprzedaży. Chodzi między innymi o NFL Network i kanał NFL RedZone . Innym powodem jest to, że tylko garstka dyrektorów NFL jest zaangażowana w negocjacje medialne, a ostatnio byli zajęci zamykaniem umowy dla działu NFL Films. Teraz, gdy umowa filmowa została sfinalizowana, Sunday Ticket jest z powrotem w centrum uwagi.

Byłaby to kolejna inwestycja Apple w sport. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Apple od lutego przyszłego roku, będzie transmitowało mecze piłkarskie ligi amerykańskiej MLS.

macpretorians

Źródło: macerkopf

2 myśli na temat “Apple TV+ nie dopnie umowy z NFL przed 2023r.

Leave a Reply