RealityOS: wszystko co już wiadomo

Apple opracowuje headset AR/VR w mieszanej rzeczywistości, który ma zostać wprowadzony na rynek za niecały rok, jeśli wierzyć plotkom. Wraz z nowym sprzętem pojawia się nowe oprogramowanie, a Apple pracuje nad systemem operacyjnym do headsetu, który ma nazywać się realityOS lub rOS.

RealityOS: co wiemy do tej pory o systemie dla headsetu Apple Mixed Reality

Apple pracuje nad oprogramowaniem, które będzie działać na zestawie AR/VR od 2017 roku, a według Marka Gurmana z Bloomberga Apple będzie nazywać je realityOS lub rOS. Nazwa będzie towarzyszyć nazwie headsetu, który ma nazywać się Reality One lub Reality Pro.

Apple postrzega sprzęt jako urządzenie do gier, oglądania strumieniowych treści wideo oraz wideokonferencji i łączenia się z innymi ludźmi, i na tym Apple skupi się w zakresie oprogramowania. Gurman opisał headset Apple jako wszechstronnie wszechstronne środowisko 3D” przeznaczone do gier, konsumpcji mediów i komunikacji.

FaceTime będzie ważną aplikacją komunikacyjną dla rOS, zawierającą istniejące funkcje, takie jak SharePlay i Memojis/Animojis. Dzięki SharePlay użytkownicy będą mogli oglądać programy telewizyjne i filmy razem oraz używać Memoji i Animoji jako swoich wirtualnych awatarów. Przy wszystkich aparatach, które ma mieć zestaw słuchawkowy, prawdopodobnie wykryje mimikę twarzy i będzie działał jak Animoji i Memoji na iPhonie i iPadzie.

Podstawowe aplikacje, takie jak Wiadomości, będą dostępne na zestawie AR/VR, chociaż sposób działania aplikacji Wiadomości nie jest obecnie znany. Jedna plotka sugerowała, że Apple tworzy zupełnie nową wersję Wiadomości z pokojami rozmów, obsługą klipów wideo, widokiem domowym i nie tylko.

Aplikacja Mapy będzie również dostępna , ale nie ma dodatkowych informacji o tym, do czego może być zdolna aplikacja Mapy. Być może mogłaby zawierać niektóre z funkcji Apple Look Around, umożliwiając użytkownikom odkrywanie miast na całym świecie.

Gry są kluczową funkcją na iPhonie, iPadzie i Apple TV, a zestaw AR/VR ma również obsługiwać szereg gier. Na przykład Apple Arcade może zostać rozszerzony o gry AR/VR, które są dostępne na headsecie.

Mac, iPhone, Apple TV i Apple Watch mają własne dedykowane App Store do pobierania aplikacji, a zestaw AR/VR ma również otrzymać własny App Store.

Kroki kadrowe Apple sugerują, że Apple opracowuje usługę wideo dla zestawu słuchawkowego, która będzie zawierać treści 3D, które można odtwarzać w wirtualnej rzeczywistości. Apple może również współpracować z usługami stron trzecich w celu tworzenia treści, które można oglądać w VR.

Data premiery nie jest znana. Mówi się o pierwszej połowie 2023r ale nie jest to informacja potwierdzona. Miejmy nadzieję, że zarówno sprzęt jak i jego oprogramowanie zobaczymy w przyszłym roku.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: