Apple TV+ finalizuje umowę na film o branży kryptograficznej

Apple może być pierwszą firmą, która zamieni historię upadku Sama Bankmana-Frieda i jego firmy kryptograficznej FTX w film fabularny. Mówi się, że Apple prawie zwyciężyło w konkursie licytacji na prawa do filmu kolejnej książki Michaela Lewisa. Praca dotyczy powstania i upadku byłego dyrektora generalnego Bankmana-Frieda.

Michael Lewis napisał już szereg udanych książek, z których wiele zostało już nakręconych: Moneyball, The Blind Side i The Big Short. Lewis spędził ostatnie sześć miesięcy śledząc każdy krok Bankman-Fried w swoich badaniach, które pozwoliły autorowi być świadkiem upadku imperium kryptograficznego Bankman-Fried FTX z bliska.

Bankman-Fried był dyrektorem generalnym giełdy kryptowalut FTX, która upadła w ostatnich tygodniach, gdy okazało się, że nie jest wystarczająco płynna. Tak więc Bankman-Fried, o którym kiedyś mówiono, że ma aktywa o wartości prawie 30 miliardów dolarów amerykańskich, również wypadł z łask. Książka Lewisa spróbuje wyjaśnić, co się działo w firmie i w Bankman-Fried, który został zmuszony poradzić sobie z konsekwencjami.

Prawa do streamingu nadchodzącej książki Lewisa są bardzo poszukiwane. Wartość transakcji powinna mieścić się w “średnim siedmiocyfrowym zakresie”, donosi Deadline. Mówi się, że Apple jest najbardziej prawdopodobnym partnerem i jest “tuż przed umową”. Apple podobno zwyciężyło nad “znaczącą konkurencją” Amazona i Netflixa i w ten sposób może zamienić historię o bankructwie FTX w film fabularny.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: