Aplikacje piłkarskie z aktywnością na żywo w iOS 16.1

Zaczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Jedną z najważniejszych rzeczy w ciągu dnia dla kibiców piłkarskich jest bycie na bieżąco, czyli sprawdzanie wyników spotkań. Jak wiemy iOS 16.1 daje możliwości pokazywania na zablokowanym ekranie wyniku spotkania dzięki funkcji Live Activities. Dla iPhone’a 14 Pro i Pro Max jest jeszcze ciekawiej, bo można pokazać wynik meczu w Dynamic Island.

I mimo, że Mistrzostwa Świata to najważniejsza impreza dla kibica, to jak dotąd z powyższej funkcji działa tylko kilka piłkarskich aplikacji. Ja sam zostałem zapytany o taką aplikację przez znajomego i dlatego chciałem Wam wszystkim zaprezentować dwie z nich.

Scorespot i FotMob pokażą wyniki meczów w aktywności na żywo

Po przeszukaniu App Store wybrałem dwie aplikacje, które pokażą nam wyniki na żywo na zablokowanym ekranie. A w modelach iPhone’a 14 Pro i Pro Max zobaczymy wyniki w Dynamic Island.

Scorespot

Bardzo miła szata graficzna. Można wybrać swój ulubiony zespół i śledzić wyniki jego meczów. Oczywiście możemy wybrać też ligi, które chcemy obserwować. Aby wyświetlić wynik meczu na ekranie blokady, musisz dotknąć symbol pioruna na dole ekranu. Troszkę do życzenia pozostawia odświeżanie wyniku, lecz nie jest to aż tak dużo problem.

FotMob

Aplikacja pokazuje wszystko to, co oferuje Scorespot. Dodatkowo FotMob zawiera sekcję wiadomości, co w trakcie mundialu może się okazać bardzo przydatne. Aby wyświetlić grę w Live Activities, po prostu dotknij małej gwiazdki w prawym górnym rogu widoku gry. Następnie wynik i czas gry można znaleźć na ekranie blokady, a w wersjach iPhone’a Pro także w Dynamic Island.

Obydwie aplikacje są darmowe. Jednak reklamy mogą uprzykrzyć życie. Można je wyłączyć poprzez wykupienie subskrypcji. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłem pobierz aplikację z App Store:

Scorespot – pobierz z App Store

FotMob – pobierz z App Store

macpretorians

Leave a Reply