Phil Schiller porzuca Twittera

Phil Schiller z Apple, odpowiedzialny za wydarzenia Apple i App Store, dezaktywował swoje konto na Twitterze po ostatnich wydarzeniach na platformie.

Schiller często używał swojego konta do promowania nowych produktów, usług, oprogramowania i inicjatyw Apple oraz interakcji z klientami. Jak zauważył jednak na Twitterze Mark Gurman z Bloomberga, konto Schillera już nie istnieje. Gurman twierdzi:

”Plan Elona Muska, aby przekształcić Twittera w usługę subskrypcyjną, grozi konfrontacją z Apple i Google w sprawie opłat za sklepy z aplikacjami i moderacji treści Konto miało ponad 200 000 obserwujących i zostało utworzone w listopadzie 2008 roku według internetowego archiwum konta z 4 listopada.”

Wczoraj dyrektor generalny Twittera Elon Musk ogłosił, że konto byłego prezydenta Trumpa zostanie przywrócone na platformę po jej zawieszeniu w styczniu 2021 roku. W niedawnym wywiadzie dyrektor generalny Apple Tim Cook skomentował przyszłość Twittera i relacje platformy mediów społecznościowych z Apple. Podczas wywiadu Cook powiedział, że ma nadzieję, że Twitter utrzyma swój standard moderacji pod nowym przywództwem.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply