iOS 16.2 beta naprawia błąd wyświetlaczy ProMotion

Najnowsza wersja beta iOS 16.2 rozwiązuje długotrwałe problemy dla użytkowników iPhone 13 Pro i iPhone 14 Pro. Przed aktualizacją błąd powodował w pewnych okolicznościach znaczne opóźnienie wyświetlania na wyświetlaczu ProMotion w pewnych.

iOS 16.2 beta naprawia wyświetlacze ProMotion

Niektórzy użytkownicy iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 14 Pro wykryli, że animacje „jąkają się” w iOS 16 i nie działają z częstotliwością 120 Hz, gdy aplikacje zostały zamknięte, zmienione lub iPhone został odblokowany. Problem wydaje się wynikać z pierwszego wydania iOS 16. Żadna z kolejnych aktualizacji iOS 16 nie rozwiązała problemu od tego czasu, nawet iOS 16.1, który został wydany w zeszłym miesiącu. Ale najnowsza wersja beta iOS 16.2 poprawiła wydajność animacji i efektu „jąkania”.

Według MacRumors, problem dotyczy głównie iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 14 Pro, ponieważ mają wyświetlacze ProMotion, które działają z częstotliwością do 120 Hz. Jednak pojedynczy użytkownicy innych modeli iPhone’a również zgłosili podobne doświadczenia, więc problem może najwyraźniej wystąpić również w innych modelach iPhone’a, ale nie jest to tak zauważalne.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply