1Password będzie obsługiwać PassKeys w przyszłym roku

Obecnie, aby zalogować się do strony internetowej lub aplikacji, zwykle wprowadzamy nazwę użytkownika i hasło. Od lat mówi się o tym, że mnogość haseł, jest czymś „niezdrowym” dla użytkownika. Pytania bezpieczeństwa jako surowa forma uwierzytelniania dwuskładnikowego, to jeszcze większy bałagan. Jednak Apple wraz z opublikowaniem PassKeys zmienił podejście do haseł.

Nie musimy już pamiętać nazwy użytkownika i hasła. Zamiast tego klucze dostępu pozwalają naszemu urządzeniu nas uwierzytelnić. Logika jest taka (na przykładzie iPhone’a z Face ID):

  • Strona internetowa lub aplikacja prosi o zidentyfikowanie siebie i udowodnienie swojej tożsamości.
  • Twój iPhone otrzymuje to żądanie i aktywuje Face ID.
  • Jeśli twoja twarz pasuje, twój iPhone mówi stronie internetowej, kim jesteś,

    i że potwierdził twoją tożsamość.

W żadnym momencie nie ma hasła: Uwierzytelnianie odbywa się na Twoim urządzeniu, a nie na serwerze strony internetowej. Serwer WWW ufa Twojemu iPhone’owi uwierzytelnienie Cię dokładnie w taki sam sposób, w jaki terminale płatnicze ufają Twojemu telefonowi w transakcjach Apple Pay.

Standard dla kluczy dostępowych został opracowany przez organ branżowy znany jako FIDO Alliance, ale każda firma wspierająca standard może swobodnie używać własnej etykiety. Apple markuje tę funkcję Passkeys w pęku kluczy iCloud, a 1Password nazywa swoją implementację Universal Sign On.

1Password pokazuje demo kluczy

1Password obiecuje wsparcie dla kluczy na początku 2023 roku, a w międzyczasie zapewnia podgląd tego, jak to będzie działać, poprzez interaktywne demo. Pamiętaj, że demo działa obecnie tylko w Chrome, ale firma twierdzi, że obsługa Safari i Firefox pojawi się wkrótce. Tutaj znajdziesz interaktywne demo. A oto, co firma powiedziała na temat swojej usługi:

Wdrożenie obsługi kluczy może zająć trochę czasu, ale chcemy, abyś mógł rzucić okiem już teraz. Wprowadzimy tę funkcjonalność dla każdego klienta 1Password na początku 2023 roku, ale w międzyczasie cieszymy się, że możemy zaprezentować na żywo, interaktywne demo i przewodnik po hasłach w 1Password!

Aby pomóc pokazać, w jaki sposób klucze dostępowe mogą zmienić Twoje wrażenia z logowania, strona demonstracyjna zawiera również film wyjaśniający ze wszystkim, co musisz wiedzieć. Przeprowadzimy Cię przez to, czym są hasła, dlaczego tak ważna jest technologia bez hasła pozostaje otwarta i interoperacyjna oraz jak dokładnie będzie wyglądać używanie haseł w 1Password.

Oto film prezentujący demo działania kluczy firmy 1Password.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: