Dziwne awarie Safari podczas wyszukiwania na iPhonie i iPadzie

Niektórzy użytkownicy iPhone’a i iPada wydają się mieć obecnie dziwny błąd w Safari, a aplikacja ulega awarii po wprowadzeniu określonych wyszukiwanych haseł. Błąd trwa od zeszłej nocy a dotknięci użytkownicy korzystają z wariantu iOS 16, chociaż istnieją również raporty od użytkowników z iOS 15.

Raporty sugerują, że Safari ulega awarii po wpisaniu pierwszych trzech liter wybranych słów w pasku wyszukiwania i nie jest jasne, co powoduje problem. Widzieliśmy doniesienia o “tar”, “bes”, “wal”, “wel”, “old”, “sta”, “pla” i innymi słowy, które zawieszają aplikację. Dzieje się tak, że ludzie próbują wpisać coś takiego jak “Walmart” lub “Starbucks” lub “najlepszy” i nie wykraczają poza pierwsze trzy litery, gdy następuje awaria Safari.

Nie jest jasne, co powoduje ten problem i nie wszyscy użytkownicy wydają się być dotknięci w tej chwili. Wpływa to na osoby korzystające z iOS 15.7.1, iOS 16, iOS 16.1, iOS 16.1.1 i iOS 16.2 beta, a Apple wydaje się być świadomy problemu z powodu raportów, które ludzie dostarczyli zespołowi wsparcia.

Biorąc pod uwagę, że ten problem pojawił się z dnia na dzień, prawdopodobnie jest to jakiś błąd po stronie serwera, który Apple będzie w stanie rozwiązać bez aktualizacji iOS.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply