Apple chce w końcu rozwinąć RealityOS

Nowy raport Bloomberga wskazuje, że Apple nadal zwiększa zatrudnienie zespołów pracujących nad technologią AR i VR, w tym nowych pracowników i rekrutuje byłego inżyniera Apple, który opuścił firmę w zeszłym roku…

Najnowsze informacje na temat zestawu słuchawkowego AR/VR firmy Apple

W najnowszym wydaniu swojego biuletynu Power On Mark Gurman z Bloomberga przygląda się niektórym obszarom, na których koncentruje się Apple przed zbliżającą się potencjalną premierą w 2023r.

Po pierwsze, Gurman mówi, że rozwój pierwszej wersji systemu operacyjnego, która będzie działać na zestawie słuchawkowym o mieszanej rzeczywistości “kończy testy wewnętrzne”. W związku z tym system “powinien być gotowy na nowy sprzęt w przyszłym roku”, mówi Gurman.

Podczas gdy Apple drastycznie ograniczyło zatrudnianie w obliczu kryzysu gospodarczego, który dotknął w mniejszym lub większym stopniu cały świat, firma wciąż szuka ludzi, którzy dołączą do zespołów pracujących nad zestawem słuchawkowym o mieszanej rzeczywistości i innymi technologiami AR/VR. Apple nadal wprowadza zmiany w zespole pracującym nad zestawem słuchawkowym, którym jest „Grupa Rozwoju Technologii” firmy Apple, powszechnie określana jako TDG.

Firma poszukuje inżynierów do “pracy nad frameworkiem App Intents, aby pomóc w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań” dla takich rzeczy jak skróty, wyszukiwanie, Siri i inne. Potrzebni są również inżynierowie do pracy nad budowaniem „narzędzi i ram umożliwiających połączone doświadczenia w świecie mieszanej rzeczywistości 3D”. Apple zwerbowało również Dave’a Scotta, byłego starszego menedżera Apple, który pracował nad zespołem autonomicznych samochodów Project Titan do 2021 roku. W zespole Project Titan Scott był odpowiedzialny za kierowanie zespołami “pracujących nad robotyką związaną z samochodem”.

Obecnie oczekuje się, że Apple ogłosi jakąś formę swojego zestawu słuchawkowego o mieszanej rzeczywistości w 2023 roku, ale oczekuje się, że będzie on bardzo drogi. Pierwsza wersja prawdopodobnie nie będzie skierowana do masowych konsumentów, zamiast tego skupi się na “profesjonalnych” użytkownikach i programistach.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply