System oświetlenia WiZ aktualizuje się do Matter

Podobnie jak Philips Hue, firma WiZ jest również częścią Grupy Signify i prawdopodobnie nie jest dobrze znana użytkownikom Apple Home. To się teraz zmieni dzięki bezpłatnej aktualizacji oprogramowania sprzętowego bezprzewodowego (OTA) dla istniejących lamp, świateł i akcesoriów w ciągu najbliższych kilku tygodni. Inni producenci również ogłosili swoje zamiary przystąpienia do standardu Matter.

WiZ certyfikuje całe swoje portfolio do współpracy z Matter, dzięki czemu wszystkie nowe i wiele już zakupionych produktów będzie kompatybilnych z Matter. Wszystkie produkty zakupione od drugiego kwartału 2021 roku będą gotowe do aktualizacji pod koniec 2022 roku zgodnie z planem WiZ. W drugiej połowie 2023 roku wszystkie nowe produkty WiZ będą opatrzone logo Matter na opakowaniu. Użytkownicy powinni zatem łatwo rozpoznać rozległą kompatybilność. Urządzenia WiZ łączą się przez WLAN, więc nie potrzebują mostu innego producenta.

Dyrektor zarządzający firmy tak mówi o przystąpieniu do Matter:

Jesteśmy bardzo dumni, że nasze produkty są kompatybilne z Matter od samego początku. Standard inteligentnego domu przyspieszy rozprzestrzenianie się produktów połączonych w sieć i zaoferuje użytkownikom możliwość łączenia swoich produktów od różnych dostawców. Współpracując z Matter, nasze portfolio produktów staje się dostępne i w pełni kompatybilne dla jeszcze większej liczby osób.”

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply