Apple ogranicza AirDrop w Chinach

Apple wprowadziło ograniczenie AirDrop na iPhonie. Dotyczy to jednak tylko użytkowników w Chinach i raczej jest wynikiem ustroju politycznego.

Wraz z niedawno wydaną aktualizacją do iOS 16.1.1, Apple wprowadziło nowe ograniczenie dla usługi wymiany danych AirDrop, która umożliwia szybkie wysyłanie plików tam i z powrotem tylko na urządzeniach Apple. Jeśli ustawienie transferów AirDrop jest ustawione na wszystkie urządzenia, pozostanie aktywne tylko przez dziesięć minut od momentu aktywacji. Sytuacja taka ma miejsce tylko w Chinach – poinformowało 9to5Mac.

Ograniczenie to dotyczy tylko urządzeń sprzedawanych w Chinach kontynentalnych, który występuje zarówno w iOS 16.1.1, jak i nowej wersji beta iOS 16.2.

Apple wprowadza zmiany w AirDrop prawdopodobnie z powodów politycznych

Tło tej zmiany nie jest do końca jasne, ale podejrzewa się, że zmiana wynika z instrukcji politycznych ze strony chińskich przywódców. Najwyraźniej funkcja ograniczenia uniemożliwia protestującym dostarczanie ludziom pism o znaczeniu krytycznym dla rządu na dużą skalę. Niezależnie od tego nieprzyjemnego wpływu, możliwość udostępnienia AirDrop dla wszystkich urządzeń w okolicy przez ograniczony czas nie jest złym środkiem ostrożności.

macpretorians

Źródło: apfelpage

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: