Apple zyskuje kolejnego partnera w Indiach

Apple zyskało kolejnego partnera montażowego do produkcji iPhone’a 14 w Indiach z Pegatron w celu rozszerzenia swojej bazy produkcyjnej poza Chiny.

Partnerzy montażowi Apple Foxconn, Wistron i Pegatron mają wszystkie zakłady produkcyjne iPhone’ów w Indiach, gdzie produkowane są modele iPhone 11, iPhone 12 i iPhone 13. Do tej pory tylko Foxconn w Indiach zajął się iPhonem 14. Partner montażowy Apple rozpoczął produkcję iPhone’a 14 w Indiach we wrześniu w ciągu 10 dni od światowej premiery. Apple podkreśliło zatem chęć rozszerzenia produkcji swoich najnowszych urządzeń w kraju, który staje się ważnym zakładem produkcyjnym.

Teraz Pegatron idzie za drugim partnerem Apple w Indiach, który rozpoczął montaż nowych modeli iPhone’a 14, które są używane zarówno do lokalnego popytu, jak i eksportu. Jak donosi Bloomberg, nowa indyjska fabryka Pegatron w południowym stanie Tamil Nadu zatrudnia ponad 7000 pracowników i już w tym roku wyprodukowała iPhone’a 12.

Znany analityk Ming-Chi Kuo ogłosił również, że działalność Apple w Indiach będzie nadal rosła, a “cel od średniego do długoterminowego” to pozyskiwanie 40-45% iPhone’ów z tego kraju.

Ekspansja w Indiach ma miejsce ze względu na napięcia między USA a Chinami oraz faktu, że niedawna epidemia koronawirusa w największej fabryce iPhone’ów na świecie w Zhengzhou w środkowych Chinach, po raz kolejny powoduje opóźnienia w produkcji.

Podczas gdy Apple z powodzeniem dywersyfikuje swoją produkcję iPhone’a, jednym z wyzwań jest to, że wiele komponentów jest produkowanych w Chinach, a następnie musi zostać przetransportowanych do zakładów produkcyjnych.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: