Wszystkie zabezpieczenia tylko dla najnowszego macOS

Apple oficjalnie potwierdziło, że tylko najnowszy macOS otrzyma wszystkie dostępne ulepszenia bezpieczeństwa. Krok jest uzasadniony ewentualnymi ograniczeniami w architekturze poprzednich wersji.

Można było od jakiegoś czasu zaobserwować, że Apple przy różnych okazjach nie naprawiał już luk w zabezpieczeniach w starszych wersjach, które zostały naprawione w najnowszej aktualizacji.

Teraz jest Apple oficjalnie wypowiedziało się na ten temat w dokumencie wsparcia.

Apple wyjaśnia tutaj, że tylko najnowsze wersje macOS otrzymają łatkę na wszystkie znane luki w zabezpieczeniach. Powodem takiego kroku jest ograniczenie w kompatybilności i architekturze oprogramowania w przypadku starszych wersji.

Apple zazwyczaj zapewnia aktualizacje zabezpieczeń dwóch poprzednich wersji macOS oprócz obecnej wersji głównej. Od teraz to się zmieni. Od teraz nie będzie wiadomo, ile dziur zostaje w poprzednich wersjach. A nie wszyscy przecież korzystają z najnowszej wersji systemu. Na starszych systemach niejednokrotnie pozostają poważne luki. Tak jak ostatnio, gdy Apple Jednak wielokrotnie obejmują one również poważne słabości. Na przykład, gdy Apple w zeszłym roku usunął poważną lukę w zabezpieczeniach w macOS Big Sur.

macpretorians

Źródło: apfelpage

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: