Apple chce wyrzucić “Hey” z polecenia “Hey, Siri”

Apple pracuje nad zmianą w sposobie działania swojego asystenta głosowego Siri. Chociaż obecnie musisz powiedzieć „Hej Siri”, aby aktywować asystenta głośnomówiącego, może to się niedługo zmienić. Bloomberg donosi dzisiaj, że inżynierowie Apple pracują nad porzuceniem części frazy „Hej”, więc wystarczy powiedzieć „Siri”, a następnie polecenie aktywacji asystenta…

W najnowszym wydaniu swojego biuletynu Power On Mark Gurman z Bloomberga mówi, że jest to “wyzwanie techniczne, które wymaga znacznej ilości szkoleń AI i podstawowych prac inżynieryjnych”. Apple podobno pracowało nad tą zmianą przez ostatnie kilka miesięcy i ma nadzieję wprowadzić ją w przyszłym roku lub w 2024 roku, w zależności od postępów w rozwoju i testach.

W obecnej formie Apple testuje tę zmianę z pracownikami i zbiera niezbędne dane szkoleniowe w ramach tego procesu. Jednym z konkretnych wyzwań jest upewnienie się, że Siri jest w stanie zrozumieć słowo budzenia w wielu różnych akcentach i dialektach.

Apple pracuje również nad wprowadzeniem ulepszeń w innych aspektach Siri, w tym nad jej integracją z aplikacjami i usługami innych firm.

“Apple zintegruje asystenta głosowego głębiej z aplikacjami i usługami innych firm oraz poprawi jego zdolność rozumienia użytkowników i podejmowania właściwych działań” – mówi Bloomberg w dzisiejszym raporcie.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac, Bloomberg

Leave a Reply