iOS 16.2: Apple News integruje się z Pogodą

Jeszcze w tym roku wyjdzie iOS 16.2 i co jakiś czas pojawiają się informacje o kolejnych innowacjach, których można się spodziewać po aktualizacji X.2. Tym razem mówię o integracji Apple News z aplikacją Pogoda.

iOS 16.2: wiadomości związane z pogodną w aplikacji pogodowej

Wraz z nadchodzącą aktualizacją iOS 16.2, Apple łączy aplikację pogodową do pewnego stopnia z Apple News, według Macrumors. Apple ma wyświetlać wiadomości związane z pogodą dla różnych lokalizacji.

Np dla Raleigh aplikacja pogodowa pokazuje raport o huraganach na Atlantyku, a w San Diego mówi o pożarach. Odpowiednia treść różni się w zależności od lokalizacji. Jeśli użytkownik stuknie w konkretną wiadomość w aplikacji pogodowej, trafi ona do aplikacji Apple News podczas pokazywania całej wiadomości.

Nie jest jasne, czy alerty pogodowe będą ograniczone do wybranych miast, czy są wyświetlane tylko wtedy, gdy dostępne są odpowiednie informacje.

Nowe wiadomości w aplikacji Pogoda są aktualizacją po stronie serwera. Wiadomości pojawiają się tylko na iOS 16.2 i iPadOS 16.2. Niestety w Polsce nowość ta jest niedostępna ze względu na brak aplikacji Apple News.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: