Darkroom z nowymi narzędziami

Aplikacja do edycji zdjęć Darkroom ogłosiła dzisiaj uruchomienie nowych narzędzi do odzyskiwania podświetleń i cieni, które są dostępne jako rozszerzenie istniejących suwaków odzyskiwania.

Darkroom po aktualizacji proponuje nowe narzędzia

Darkroom twierdzi, że suwaki Exposure, Whites, Highlights, Shadows i Blacks zostały odbudowane od podstaw w ramach dużej aktualizacji technicznej, która umożliwia użytkownikom dostęp do edycji, które wcześniej były poza zasięgiem.

Krzywa luminancji dostosowuje ciemne i jasne obszary obrazu, podczas gdy algorytm wyrównywania histogramu zwiększa wyrazistość w odcieniach środkowych, aby uniknąć płaskiego wyglądu. Algorytm domeny częstotliwości wykrywa ruchliwe obszary obrazu i zwiększa kontrast, a wszystkie nowe algorytmy są świadome przestrzennie, aby umożliwić poprawki każdej części obrazu.

Narzędzia do odzyskiwania podświetleń i cieni są dostępne dla wszystkich typów obrazów, ale Darkroom twierdzi, że działają szczególnie dobrze w przypadku zdjęć RAW, ponieważ jest więcej szczegółów do odzyskania.

Darkroom można pobrać za darmo w App Store, ale funkcje premium Darkroom+ są dostępne za 5 USD miesięcznie lub 30 USD rocznie.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply