iOS 16.2 aktywuje 5G w Indiach

Apple włączy korzystanie z 5G w Indiach wraz z nadchodzącą aktualizacją iOS 16.2. Sieć nie jest jeszcze dostępna w tym kraju. Apple współpracuje obecnie z różnymi indyjskimi dostawcami w celu wdrożenia 5G. Użycie zostanie odblokowane po raz pierwszy w wersji beta iOS 16.2.

Apple nie oferuje różnych funkcji iPhone’a na wszystkich rynkach. W Indiach do tej pory nie było możliwe korzystanie z sieci 5G, ale mogło to mieć mniej legalne niż bardziej techniczne powody.

iOS 16.2 przynosi 5G do Indii

Apple twierdzi, że obecnie współpracuje z różnymi indyjskimi operatorami sieci w celu wdrożenia 5G w iPhonie, w tym z dostawcami Airtel i Jio.

Po raz pierwszy 5G będzie używane na iPhonie w wersji beta iOS 16.2, obecnie dostępnej dla zarejestrowanych programistów. Nadchodząca aktualizacja iOS 16.2 jest oczekiwana dla wszystkich użytkowników w połowie grudnia.

Apple wprowadził 5G po raz pierwszy w iPhonie 12, od tego czasu do iPhone’a wprowadzono coraz to nowsze modemy Qualcomm. Obecnie Snapdragon X65 zapewnia połączenia 5G – jak widać ze wstępnych testów w terenie – dość skutecznie. Szybkość pobierania w amerykańskich sieciach wzrosła imponująco.

macpretorians

Źródło: apfelpage

Leave a Reply