macOS Ventura: nowa aplikacja Zegar

Mac zyskuje aplikację Apple Clock w macOS Ventura i jest to zaskakująco przydatny dodatek. Nowa aplikacja zawiera odpowiednią integrację z komputerem Mac, sterowanie Siri i wiele innych.

Zegar w macOS Ventura

Ikona aplikacji Zegar jest jak zegar analogowy, który znamy z iPhone’a i iPada. Pokazuje on aktualny czas po umieszczeniu na Docku lub w Launchpadzie.

Interfejs aplikacji Zegar jest bardzo podobny do wersji na iPada i jej bardziej kompaktowej wersji na iPhone’a. Pojedyncze okno oferuje cztery opcje kart dla zegara światowego, alarmu, stopera i timera. Zegar światowy najlepiej skaluje się do wyświetlaczy wielkości Maca, zwłaszcza jeśli masz dodanych wiele miast, podczas gdy inne sekcje dostosowują się przyzwoicie.

Możesz teraz przeglądać strefy czasowe, ustawiać alarmy, uruchamiać stoper lub uruchamiać timer na komputerze Mac – tak jak na iPhonie i iPadzie. Jest nawet nowy widżet Maca dla nadchodzących alarmów. Nie ma większych niespodzianek do odkrycia.

Tam, gdzie aplikacja Zegar zaskakuje i zachwyca, to obszar timera. Jeśli ustawisz minutnik, odliczanie zostanie automatycznie dodane do paska menu u góry komputera Mac. Kliknięcie go otwiera aplikację Zegar, a odliczanie będzie kontynuowane, nawet jeśli zamkniesz aplikację Zegar. Ta nowa wbudowana funkcja może być bardzo przydatna do zarządzania zadaniami i czasem podczas pracy na komputerze Mac.

Co się stanie, gdy włączy się timer lub alarm? Aplikacja Zegar wysyła powiadomienie z dźwiękiem, które utrzymuje się, dopóki go nie odrzucisz.

Innym dużym narzędziem z Clockem na Macu jest zdobywanie nowych poleceń Siri. Siri w macOS Ventura może ustawić alarmy i uruchamiać timery.

Wprowadzenie aplikacji Zegar na Maca może początkowo wydawać się trywialne, ale posiadanie timerów w ogóle będzie prawdopodobnie mile widzianą funkcją dla użytkowników macOS Ventura. A Ty korzystasz z funkcji Timera?

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply