Resident Evil dostępny na Maca

Przez ostatnie lata komputery Mac nie nadawały się do gier. Wynikało to przede wszystkim z używanych kart graficznych, ale zmieniło się to dzięki Apple Silicon.

Resident Evil Village dostępny bezpośrednio na Macu

Wraz z wprowadzeniem Apple Silicon, Apple w końcu ma dostępną znacznie mocniejszą grafikę. Metal 3 w macOS 13 Ventura zapewnia wystarczającą moc, aby móc zagrać na komputerze Mac w grę Resident Evil: VII.I.AGE tytuł Triple-A w momencie premiery na rynku.

Oznacza to, że wersja na Maca zostanie wydana w tym samym czasie, co wersja na Playstation 5 i obecną konsolę Xbox. Apple opisuje grę w następujący sposób:

Niesamowicie klimatyczna grafika. Od wysokiego gotyckiego zamku po przestronną, zaniedbaną fabrykę – każde miejsce jest pełne zapierających dech w piersiach szczegółów i pysznego uczucia strachu. I będąc ściganym przez Lady Dimitrescu – wampira o wysokości 7 stóp z ogromnymi pazurami – możesz sprawić, że obrazy Village będą tak płynne, jak przerażające, umożliwiając funkcję skalowania MetalFX w Metal 3. Kto by pomyślał, że terror może wyglądać tak dobrze?

Resident Evil Village jest teraz dostępny w App Store, ale można w nią grać tylko na modelach komputerów Mac z Apple Silicon. Niestety cena gry wynosi niemało, bo 229,99 zł.

macpretorians

Źródło: apfelpage

Leave a Reply