Jak Apple podeszło do przeprojektowania aplikacji Home w iOS 16

Jedną z cennych aktualizacji, które pojawiły się wraz z iOS 16 tej jesieni, jest odnowiona aplikacja Home. Dodatki i zmiany obejmują nowy interfejs użytkownika i ikonografię, konfigurowalne sekcje, świeże tapety, bardziej płynne wrażenia i wiele więcej. Teraz Apple podzieliło się tym, jak podeszło do dużej aktualizacji aplikacji Home w jednym z wywiadów.

Przeprojektowany Home w iOS 16

W rozmowie z Parade Cecelia Dantas, która pracuje w marketingu produktów w Apple, szczegółowo opisała, w jaki sposób chciano zrealizować plan uczynienia nowej aplikacji piękną i funkcjonalną dla wszystkich.

“Skorzystaliśmy z okazji, aby przemyśleć i przeprojektować aplikację Home. Ma ten świeży nowy wygląd i pięknie się skaluje, nawet dla tych, którzy dopiero zaczynają swój inteligentny dom z kilkoma akcesoriami lub dla tych, którzy mają zaawansowaną konfigurację.”

Oto domyślny układ w aplikacji Home:

  • Nowe przyciski górnej kategorii,
  • Kamery HomeKit znajdują się w górnej części aplikacji, poniżej znajdują się sceny i ulubione,
  • Wtedy zobaczysz swoje inne urządzenia zorganizowane przez Room,
  • Większość ikon urządzeń HomeKit została całkowicie zaktualizowana lub nieco odświeżona.

Inne ulepszenia obejmują ulepszony dostęp do ustawień aplikacji Home, konfigurowalne sekcje, nowe tapety i wiele innych.

Dantas podkreśliła również, że chociaż Apple przyjęło wsparcie Matter z iOS 16.1, “nadal stosuje ten sam obiektyw dla prywatności, co we wszystkich produktach i usługach. Tak więc wszystkie dane są przechowywane przy użyciu szyfrowania end-to-end. Nie ma sposobu, aby Apple odczytało te dane.

Matter to współpraca między Apple, Amazonem, Google, Samsungiem, Connectivity Standards Alliance i wieloma innymi, aby ułatwić korzystanie z dowolnego urządzenia inteligentnego domu z lepszą niezawodnością, szybkością i wydajnością a podstawową technologią Matter jest Thread.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply