Apple Watch: jak włączyć automatyczną pauzę

Jak włączyć automatyczną pauzę na Apple Watch podczas biegania i treningów na rowerze, gdy jesteśmy na świeżym powietrzu.

Potencjalne problemy z przerwami i śledzeniem podczas biegów na świeżym powietrzu i treningów rowerowych są często dwojakie. Po pierwsze, łatwo zapomnieć o ręcznym wstrzymanie zegarka Apple Watch na skrzyżowaniu, z przerwy lub z innego powodu. Oznacza to, że odległość, czas, prędkość, podziały itp. nie są dokładne.

Po drugie, jeśli pamiętasz, aby wstrzymać zegarek, łatwo zapomnieć o ponownym uruchomieniu treningu, który również wygłupia Twoje dane.

Na szczęście można włączyć auto-pauzę do biegów i jazdy na rowerze na świeżym powietrzu.

Apple Watch: włączamy automatyczną pauzę

Oto jak włączyć automatyczną pauzę do biegania i jazdy na rowerze na świeżym powietrzu:

  • Otwórz aplikację Ustawienia na zegarku Apple Watch (lub aplikacji Watch na iPhonie)
  • Przesuń palcem w dół i wybierz Trening
  • Teraz przesuń palcem w dół ponownie, aby znaleźć dotknięcie Automatyczna wstrzymaj
  • Stuknij przełącznik, aby włączyć automatyczną wstrzymanie, a następnie możesz wybrać, czy chcesz korzystać z tej funkcji zarówno do biegania, jak i jazdy na rowerze na świeżym powietrzu

Z doświadczenia użytkowników wynika, że Apple Watch konsekwentnie automatycznie wstrzymuje się w ciągu około 2 sekund od zatrzymania. Podczas gdy aplikacje fitness innych firm często używają GPS do włączania automatycznej pauzy, Apple prawdopodobnie korzysta z wielu źródeł danych, w tym wbudowanego akcelerometru, aby dokładnie zatrzymać się automatycznie. Śledzenie treningu zaczyna się z powrotem w ciągu 2 sekund od wznowienia treningu.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply