iPadOS 16.2 przedstawia nową kreatywną aplikację Freeform

iPadOS 16 został nie tylko wydany znacznie później niż iOS 16, ale także funkcje, które zostały ogłoszone na WWDC latem, wciąż brakuje. Obejmuje to również aplikację zwiększającą produktywność Freeform, którą można teraz wypróbować po raz pierwszy w pierwszej wersji beta iOS 16.2 i iPadOS 16.2.

Freeform – nowa kreatywna aplikacja

Apple tak reklamuje Freeform:

Freeform – potężna aplikacja zwiększająca produktywność z elastycznym komputerem stacjonarnym – zostanie wydana jeszcze w tym roku wraz z aktualizacją dla iPadOS 16 i da użytkownikom możliwość zobaczenia wszystkiego centralnie w jednym miejscu, udostępniania treści i współpracy bez martwienia się o układy i rozmiary stron. Wszystko to z kompleksową obsługą Apple Pencil. W tym miejscu do współpracy w czasie rzeczywistym użytkownicy będą mogli zobaczyć wkład innych podczas dodawania treści lub samodzielnego wprowadzania zmian. Freeform pozwala pracownikom wstawić praktycznie każdy typ pliku – zdjęcia, filmy, audio, pliki PDF, dokumenty i linki internetowe – do płótna i wyświetlić zintegrowany podgląd bez wychodzenia z pulpitu.

Aplikacja jest dostępna zarówno dla iOS jak i iPadOS. Jednak dzięki większemu wyświetlaczowi, praca z tą aplikacją na iPadzie zapewnia dużo lepsze wrażenia dla użytkownika. Tutaj można łatwo dodawać multimedia, pliki, tekst lub współpracować z innymi.

Za pośrednictwem iCloud możesz zapraszać inne osoby do współpracy, a nawet dyskutować i edytować za pośrednictwem tablic FaceTime. Inne funkcje obejmują kilka narzędzi, długopisów i kształtów. Ogólnie rzecz biorąc, Freeform nie jest przeciążony i oferuje praktyczne opcje edycji. Tablicę można również wyeksportować jako plik PDF i wykorzystać do innych celów.

Zalety programu przedstawiono w krótkim filmie:

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply