Gurman twierdzi, że Mac Pro “M2 Extreme” pojawi się w 2023r.

Po wprowadzeniu nowych iPhone’ów i iPadów, uwaga skupia się teraz na nadchodzących aktualizacjach komputerów Mac od Apple. Spekulacje na temat nadchodzących komputerów Mac rosną.
Mark Gurman dowiedział się, że nowy Mac Pro firmy Apple jest już testowany, ale jest mało prawdopodobne, aby trafił na półki dealerów w tym roku.

Testy Apple Silicon Mac Pro nabierają tempa

W swoim najnowszym biuletynie “Power On” Mark Gurman donosi, że Apple kontynuuje prace nad pierwszym Apple Silicon Mac Pro i intensyfikuje wewnętrzne testy urządzenia. Wysokiej klasy pulpit Mac powinien mieć opcje chipów, które są co najmniej dwa lub cztery razy potężniejsze niż M2 Max, zwane “M2 Ultra” i “M2 Extreme”. Gurman oczekuje, że Mac Pro będzie oferowany z opcjami dla 24 i 48 rdzeni procesora, a także 76 i 152 rdzeni graficznych. Ponadto nowy Mac Pro powinien oferować do 256 GB pamięci.

Według Gurmana, jedna z obecnie testowanych konfiguracji składa się z 24-rdzeniowego procesora z 16 rdzeniami mocy i 8 rdzeniami wydajności, a także 76 rdzeni graficznych i 192 GB pamięci. Pomimo zwiększonych testów wewnętrznych, oczekuje się, że model zostanie wprowadzony na rynek dopiero w 2023 roku.

Gurman twierdzi również, że 14-calowy MacBook Pro i 16-calowy MacBook Pro zostaną wprowadzone na rynek “w nadchodzących miesiącach” (prawdopodobnie w 2022 roku). Opcje obejmą M2 Pro i M2 Max, z których ten ostatni będzie miał 12 rdzeni, w tym 8 rdzeni mocy i 4 rdzeni wydajności, a także 38 rdzeni graficznych i do 64 GB pamięci.

Mac mini również nie zostanie zapomniany i powinien być wyposażony w chip M2. Chociaż Apple podobno przetestowało wersję M2 Pro, Gurman nie podaje żadnych informacji o tym, czy Apple faktycznie uruchomi model w tej konfiguracji.

Jedno jest pewne. Nadchodzące miesiące przyniosą wiele ważnych wydarzeń.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: