Nowy interfejs Siri na Apple TV

Apple zaprezentowało tydzień temu nie tylko nowe modele iPada, ale także nowe Apple TV 4K, w tym chip A15 Bionic i obsługę HDR10+. W ramach tego Apple zaprezentowało również nowy interfejs Siri na Apple TV, który ma zostać wprowadzony wraz z tvOS 16.1 we wszystkich obsługiwanych modelach Apple TV.

Są już pierwsze zdjęcia i wrażenia z interfejsu Siri. Użytkownik Twittera Domenico Panacea pokazuje w małym filmie po włosku, jak wygląda interakcja z Siri na tvOS 16.1.

Siri na Apple TV – konstrukcja interfejsu

Konstrukcja interfejsu Siri na Apple TV jest teraz bardziej oparta na widokach, które już znasz z iPhone’a lub iPada. Apple opisuje aktualizację w następujący sposób:

“Nowe funkcje, które zostaną wydane na Apple TV jesienią wraz z tvOS 16, obejmują aktualizacje Siri, które jeszcze bardziej ułatwiają klientom sterowanie Apple TV za pomocą głosu i interakcję z wynikami. Siri na Apple TV została całkowicie przeprojektowana i będzie w stanie rozpoznać głos każdego użytkownika, aby mógł łatwo uzyskać dostęp do swoich filmów, programów, muzyki, gier i aplikacji oraz od miejsca, w którym skończył. Używając pilota Siri i pytając ‘Co powinienem obejrzeć?’ użytkownicy otrzymują rekomendacje szyte na miarę. Bardziej kompaktowa konstrukcja Siri na Apple TV pozwala użytkownikom szybko zobaczyć wyniki bez pozostawiania akcji na ekranie.”

Jeśli naciśniesz przycisk Siri na pilocie Apple TV, animacja asystenta głosowego znana z iPhone’ów i iPadów pojawi się w prawym dolnym rogu ekranu. Interfejs Siri jest teraz umieszczony jako pływające okno nad odpowiednim widokiem Apple TV i nie zajmuje już całego dołu ekranu. Niektóre wyniki wyszukiwania otrzymały również nowe animacje, takie jak informacje o pogodzie, które są teraz prezentowane na swoistej kompaktowej mapie. Jeśli używasz AirPods na swoim Apple TV, możesz użyć “Hej Siri”, aby wypowiadać odpowiednie polecenia do obsługi głośnomówiącego.

Już jutro przekonamy się jak naprawdę działa Siri na Apple TV.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: