Evans Hankey opuszcza Apple

Trzy lata po tym, jak Jony Ive opuścił Apple, kolejny ważny członek, opuszcza zespół projektowy. Były wiceprezes ds. wzornictwa przemysłowego Evans Hankey kierowała działem projektowania Apple wraz z szefem projektowania oprogramowania Alanem Dye po tym, jak Jony Ive opuścił firmę w 2019 roku.

Evans Hankey ogłasza rychłe odejście z Apple

Bloomberg donosi, że Evans Hankey powiedziała swoim pracownikom, że zostanie z Apple przez następne sześć miesięcy przed opuszczeniem firmy. Kto obejmie rolę Hankeya w Apple, nie wiadomo. Możliwym kandydatem na stanowisko kierownicze jest Richard Howarth, który krótko pełnił funkcję wiceprezesa ds. wzornictwa przemysłowego w latach 2015-2017, kiedy Jony Ive został “promowany” na stanowisko dyrektora ds. projektowania.

Hankey rozpoczęła karierę w Apple pod kierunkiem Jony’ego Ive’a. Następnie zastąpiła Ive’a jako de facto szef działu projektowego Apple po tym, gdy ten opuścił firmę w 2019 roku.

W oświadczeniu Apple podziękowało Evans za jej wkład w firmę i potwierdziło, że pozostanie w firmie przez okres przejściowy.

“Zespół projektowy Apple skupia doświadczonych twórców z całego świata i z wielu dyscyplin, aby opracowywać produkty, które są niezaprzeczalnie Apple” – mówi rzecznik Apple. Starszy zespół projektowy ma silnych liderów z wieloletnim doświadczeniem. Evans planuje pozostać w firmie w okresie przejściowym i chcielibyśmy jej podziękować za jej umiejętności przywódcze i wkład.”

macpretorians

Źródło: macerkopf

2 myśli na temat “Evans Hankey opuszcza Apple

    1. Nie sądzę. W Apple zawsze było zamieszanie kadrowe. Jednak martwiące jest to, że to kolejna osoba z projektowania. Od lat nie widzieliśmy niczego “przełomowego” jeśli chodzi o design. Wszystkie najpiękniejsze bryły pochodzą jeszcze z czasów Jobsa.

Leave a Reply