Apple chce wypuścić aplikacje Pro na iPada

Dwa dni temu zobaczyliśmy nowe iPady Apple. Innowacje obejmują nowy układ M2, innowacyjną funkcję pływającą dla Apple Pencil, nagrania wideo ProRes, superszybką WLAN 6E i wiele innych. Ale co dalej?

Apple ogłasza nowe aplikacje Pro

W najbliższy poniedziałek iPadOS 16 zostanie po raz pierwszy wydany w postaci iPadOS 16.1 z różnymi innowacjami. Stage Manager zapewnia między innymi zupełnie nowe środowisko wielozadaniowości, w którym aplikacje i okna są automatycznie organizowane i można szybko i łatwo przełączać się między zadaniami. Jeszcze w tym roku Stage Manager zostanie również rozszerzony o pełną obsługę wyświetlaczy zewnętrznych o rozdzielczości do 6K. Pozwala to użytkownikom skonfigurować idealne miejsce pracy i pracować z maksymalnie czterema aplikacjami na iPadzie i maksymalnie czterema aplikacjami na wyświetlaczu zewnętrznym.

W ramach zapowiedzi nowego iPada Pro Apple twierdzi, że przełomowa wydajność M2 poprawia niesamowity wybór aplikacji Pro na iPada, w tym DaVinci Resolve, Adobe Photoshop, Affinity Publisher 2 iPad, Octane X, uMake i inne. Mówi się również, że aplikacje Octane X, Affinity Publisher 2 na iPada i DaVinci Resolve na iPada będą dostępne jeszcze w tym roku.

Pozostaje tylko pytanie, kiedy zostanie ogłoszony Final Cut Pro dla iPada.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply