Przeglądarka DuckDuckGo w publicznych testach

DuckDuckGo ogłosił, że jego aplikacja do przeglądania Internetu na Maca wchodzi w publiczną wersję beta i jest wyposażona w wiele funkcji ochrony prywatności. Ochrona prywatności według firmy idzie znacznie dalej niż standardowy tryb incognito. Obejmują one prywatny odtwarzacz YouTube, blokowanie reklam i menedżera haseł. Użytkownicy mogą importować zakładki i hasła z innych przeglądarek i menedżerów haseł. Przeglądarka jest dostępna do pobrania na stronie DuckDuckGo.

DuckDuckGo: funkcje przeglądarki

Oto podstawowe funkcje przeglądarki:

  • Duck Player: Prywatny odtwarzacz YouTube, który chroni użytkowników przed ukierunkowanymi reklamami, plikami cookie i polecanymi filmami. Może być zawsze włączony, aby linki YouTube z dowolnego miejsca były otwarte w Duck Player lub użytkownicy mogli wyrazić zgodę na poszczególne filmy.
  • Zarządzanie hasłami: Integracja z aplikacją open source Bitwarden oferuje inny wybór oprócz wbudowanego menedżera haseł firmy. Aplikacja jest również kompatybilna z nowym uniwersalnym autouzupełnianiem 1Password.
  • Obsługa plików cookie: Przeglądarka automatycznie wybiera najbardziej prywatną opcję w wielu innych witrynach.
  • Blokowanie reklam: DuckDuckGo dla komputerów Mac nie tylko blokuje reklamy, ale także czyści białe znaki, które pozostawiają, aby uzyskać czystszy wygląd podczas przeglądania sieci.

Poza tym prywatna przeglądarka korzysta również z technologii Smarter Encryption, która zabezpiecza przeglądanie i automatycznie aktualizuje niektóre niezaszyfrowane strony internetowe.

DuckDuckGo stale prowadzi listę witryn obsługujących szyfrowanie. Gdy użytkownik próbuje wejść na niezaszyfrowaną stronę internetową, o której firma wie, że obsługuje szyfrowanie, przeglądarka automatycznie aktualizuje połączenie, aby korzystać z wersji zaszyfrowanej.

Aplikacja pozwala również użytkownikom aktywować DuckDuckGo Email Protection na pulpicie. Chroni skrzynkę odbiorczą e-mail z blokowaniem trackera wiadomości e-mail i prywatnymi adresami “@duck.com”.

Użytkownicy wkrótce będą mogli synchronizować zakładki i hasła DuckDuckGo na różnych urządzeniach. Firma planuje dodać więcej wbudowanych funkcji, które oferują natywne alternatywy dla popularnych rozszerzeń przeglądarki.

Zapamiętaj! DuckDuckGo to już nie tylko wyszukiwarka, ale również przeglądarka!!!

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: