Apple prezentuje nowe iPady: iPad Pro oraz zupełnie nowy iPad 10

Kilka chwil temu Apple nie tylko ogłosiło nowego iPada Pro z chipem M2, ale także zaprezentowało nowego iPada klasy podstawowej, jest to iPad 10. Został on całkowicie przeprojektowany i oferuje różnorodne innowacje i ulepszenia w porównaniu z poprzednim modelem.

Apple przedstawia: iPad 10

Apple dało swojemu podstawowemu iPadowi nowe szaty. Urządzenie charakteryzuje się między innymi dużym 10,9-calowym wyświetlaczem Liquid Retina, mocnym chipem A14 Bionic, zaawansowanymi aparatami, szybkimi połączeniami bezprzewodowymi, USB-C, obsługą nowego Magic Keyboard Folio i nie tylko.

Ekran

Nowy iPad ma wygląd na cały ekran w czterech pięknych kolorach – niebieskim, różowym, żółtym i srebrnym. Fantastyczny 10,9-calowy wyświetlacz Liquid Retina rozciąga się na krawędzie, dzięki czemu jeszcze więcej miejsca na ekranie nadaje się dla aplikacji, gier i rozrywki na iPadzie – wszystko w prawie tym samym rozmiarze co poprzednia generacja.
Dzięki rozdzielczości 2360 x 1640 pikseli wyświetlacz Liquid Retina oferuje prawie cztery miliony pikseli, jasność 500 nitów i technologię True Tone, co zapewnia imponujące wrażenia wizualne. Touch ID można teraz znaleźć w górnym przycisku iPada. Ułatwia to odblokowanie go, zalogowanie się do aplikacji lub korzystanie z Apple Pay.

Przedni aparat w formacie poziomym

Po raz pierwszy przedni aparat znajduje się na długim boku iPada. Oznacza to, że zawsze patrzysz bezpośrednio w kamerę – niezależnie od tego, czy wykonujesz połączenie FaceTime, czy nagrywasz wideo dla mediów społecznościowych. Ultraszerokokątny aparat przedni w formacie poziomym z matrycą 12 MP i polem widzenia 122 stopni umożliwia tryb obserwacji, w którym kamera automatycznie przesuwa się wzdłuż i dostosowuje zoom podczas ruchu. Ulepszony szerokokątny tylny aparat iPada 12 MP zapewnia zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i szczegółowe wideo 4K z obsługą filmów w zwolnionym tempie 240 kl./s.
Oba mikrofony są zaprojektowane do pracy z kamerami i rejestrowania dźwięku używanej kamery przy jednoczesnym zminimalizowaniu niepokojącego szumu tła. Nowe głośniki stereo w formacie poziomym w połączeniu z większym wyświetlaczem iPada zapewniają wyjątkowe wrażenia filmowe.

Łączność

Dzięki nowej obsłudze WLAN 6 połączenia bezprzewodowe na nowym iPadzie są o 30 procent szybsze niż w przypadku 802.11ac WLAN poprzedniej generacji. Model komórkowy 5G osiąga maksymalną prędkość do 3,5 Gbit/s w idealnych warunkach. Port USB-C obsługuje różnorodne akcesoria i przyspiesza czas ładowania, gdy jest używany z wyższymi zasilaczami.

Nowe akcesoria

Nowa klawiatura Magic Keyboard Folio została specjalnie opracowana dla nowego iPada. Dzięki klawiaturze normalnej wielkości, skokowi klawisza wynoszącemu jeden milimetr i bezpośredniemu pisaniu wszystko jest płynne. Po raz pierwszy iPad jest wyposażony w klawiaturę z dużym wszędzie klikalnym gładzikiem, a także obsługą gestów wielodotykowych – dzięki temu przewijanie, przesuwanie, nawijanie i zamykanie dwoma palcami oraz przesuwanie kursorem jest jeszcze płynniejsze.

Wraz z wstąpieniem „do rodziny” dwóch nowych modeli, oferta Apple jeśli chodzi o iPady troszkę za bardzo się rozrosła jak na mój gust. Rozpiętość cenowa również jest bardzo znaczna.

Zarówno nowego iPada 10 jak i iPada Pro z procesorem M2 można zamówić w sklepie Apple Online. Dostępność produktów od 26 października 2022r.

macpretorians

Źródło: apple, macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: