Obsidian 1.0 z aktualizacją

Obsidian powstał z niezadowolenia z istniejących rozwiązań do robienia notatek podczas pandemii koronawirusa. W tym czasie, latem 2020 roku, pierwsza wersja aplikacji note została wydana w kwarantannie po dogłębnej fazie rozwoju. Jako podstawowy filar, Obsidian powinien opierać się na lokalnej dostępności, zwykłym tekście, linkach i rozszerzalności i został opisany przez zespół programistów jako “drugi mózg” lub również jako “osobista baza danych wiedzy”.

Aktualizacja Obsidian do wersji 1.0

Teraz wraz z aktualizacją otrzymujemy całkowicie przeprojektowaną aplikację, zarówno w wersji desktopowej jak i mobilnej. Zespół Obsidiana mówi wprost:

“Nowy projekt jest nie tylko piękniejszy do oglądania, ale także bardziej solidny, dostępny i łatwiejszy do rozwiązania”

Ponadto utworzone notatki można teraz otwierać w zakładkach, aby móc odkrywać kilka pomysłów jednocześnie. “Obsidian staje się przeglądarką dla twojego mózgu”, mówi zespół programistów. Ponadto zakładki można również układać w stosy, dzięki czemu można szybko i łatwo poruszać się po pisanych myślach.

Program można pobrać ze strony producenta w wersji dla macOS oraz dla iOS z App Store.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: