Apple TV+ z 7% udziału w rynku w USA

Prawie trzy lata temu Apple uruchomiło własną platformę streamingową z ekskluzywnymi filmami i serialami. Chociaż Apple TV+ odgrywa tylko stosunkowo niewielką rolę na rynku przesyłania strumieniowego, udział Apple w globalnym rynku stale rośnie w ostatnich miesiącach. Podczas gdy duzi dostawcy, tacy jak Netflix czy Amazon Prime Video, znajdują się w stagnacji, a nawet tracą subskrybentów, Apple pozostaje na dobrej drodze, zgodnie z nową analizą rynku JustWatch, i był w stanie ponownie poprawić się w trzecim kwartale.

Apple TV+ w rynku stale rośnie

Według raportu, do którego dostęp miał 9to5Mac, Apple TV+ nadal rośnie wśród amerykańskich widzów. W trzecim kwartale 2022 roku platforma stanowiła 7% abonentów usług streamingowych, o 1% więcej niż w drugim kwartale. Liczba ta przybliża Apple TV+ o krok do usługi przesyłania strumieniowego Hulu (należącej do Disneya), która posiada 10% udziału w rynku streamingu w USA.

Nic dziwnego, że Netflix i Amazon Prime Video nadal przodują w rankingu użytkowników, zarówno w USA, jak i na całym świecie. Jednak przynajmniej w USA Amazon Prime Video stracił subskrybentów i spadł z 20% do 19% udziału w rynku. Netflix był w stanie złagodzić swój trend spadkowy i utrzymać swoją pozycję z 21% udziałem w rynku. Disney+ zyskał udział w rynku od 14% do 15% w zeszłym kwartale dzięki nowym seriom z uniwersum Gwiezdnych Wojen i Marvela.

Poniżej znajduje się aktualny ranking dostawców usług przesyłania strumieniowego w USA:

Netflix: 21%
Amazon Prime Video: 19%
Disney+: 15%
HBO Max: 15%
Hulu: 10%
Apple TV+: 7%
Paramount +: 4%
Inne: 9%

Mam nadzieję, że Apple TV+ nadal będzie wzrastać nie tylko na rynku amerykańskim, ale i europejskim.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: