Apple traci w Brazylii

We wrześniu brazylijskie Ministerstwo Sprawiedliwości nakazało zawieszenie sprzedaży iPhone’ów w tym kraju po podjęciu decyzji, że Apple szkodzi konsumentom, sprzedając produkt bez zasilacza. Apple kontynuował sprzedaż iPhone’ów w Brazylii pomimo zakazu, a brazylijski sąd we wtorek ukarał Apple grzywną – po raz kolejny – za nieuwzględnienie akcesorium w pudełku telefonu.

Apple dostaje kolejną grzywnę

Tym razem decyzja zapadła w sądzie w stanie São Paulo. Według sędziego, to, co robi Apple, to „sprzedaży w sprzedaży”, ponieważ są konsumenci, którzy nie mają kompatybilnego zasilacza w domu i są zmuszeni kupić nowy, który jest sprzedawany osobno od 2020 roku.

Apple, oczywiście, twierdzi, że nie wysyła już iPhone’a z dołączonym zasilaczem jako sposób na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i odpadów elektronicznych. Brazylijski sąd uważa jednak, że jest to tylko sposób, w jaki firma może zarobić więcej pieniędzy, sprzedając własne akcesoria.

W rezultacie Apple został ukarany grzywną w wysokości 100 milionów dolarów (czyli około 19 milionów dolarów) przez Trybunał Sprawiedliwości w São Paulo. Sąd nakazał również Apple włączenie zasilacza do iPhone’ów sprzedawanych w Brazylii. Apple powiedziało, że odwoła się od decyzji, tak jak to miało miejsce, gdy brazylijskie Ministerstwo Sprawiedliwości nakazało wstrzymanie sprzedaży iPhone’ów w tym kraju.

Warto zauważyć, że zamówienia w przedsprzedaży na iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Pro rozpoczęły się w Brazylii w zeszłym tygodniu, a oficjalna premiera zajdzie się na ten piątek. Przynajmniej na razie telefony będą wysyłane bez dołączonej ładowarki.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: