Twitter: hashtag zagrożony

Hashtagi są obecnie wszędzie. Ale jeśli chodzi o Twittera, są one istotną częścią funkcjonowania sieci społecznościowej. Wygląda jednak na to, że Twitter rozważa zmianę sposobu interakcji użytkowników z hashtagami.

Twitter chce zmiany funkcjonowania hashtagów?

Jak po raz pierwszy zauważył inżynier i badacz aplikacji Jane Manchun Wong, Twitter “pracuje nad eksperymentem”, w którym hashtagi nie są już klikalne. Obecnie użytkownicy mogą kliknąć hashtag, aby szybko znaleźć inne tweety z tym samym hashtagiem.Na przykład istnieje kilka programów telewizyjnych, które zachęcają widzów do pisania o nich na Twitterze przy użyciu tego samego hashtagu. Samo Apple często używa #AppleEvent do promowania swoich specjalnych wydarzeń. Dzięki hashtagom możesz również łatwo zobaczyć zdjęcia, które inne osoby udostępniają jako #ShotOniPhone.

Dzięki tej zmianie nie byłoby już możliwe kliknięcie hashtagu, aby znaleźć inne tweety, które go używają. Chociaż powody tego testu są niejasne, Wong domyśla się, co zmotywowało Twittera do rozważenia położenia kresu hashtagom. Inżynier zauważa, że markowe hashtagi, czyli te z niestandardową ikoną (znaną również jako hashflags) pozostaną dostępne. Te specjalne hashtagi są oferowane tylko markom, które za nie płacą, podobnie jak reklama. Innymi słowy, Twitter mógł zdać sobie sprawę, że utrzymywanie hashtagów wyłącznie dla płatnych treści spowoduje więcej pieniędzy dla platformy.

Oczywiście ważne jest, aby pamiętać, że jest to tylko wewnętrzny eksperyment i że Twitter może nigdy nie usuwać hashtagów ze swojej platformy.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

2 myśli na temat “Twitter: hashtag zagrożony

Leave a Reply