Homey Pro: nowa generacja platformy inteligentnego domu

Holenderska firma Athom zaprezentowała następną generację Homey Pro, platformy inteligentnego domu. Urządzenie jest idealne dla osób, które chcą pogodzić inteligentne urządzenia domowe różnych producentów. Homey Pro służy jako jednostka centralna, a nawet pozwala na wyrzeczenie się niektórych koncentratorów opartych na producentach.

Aktualizacja Homey Pro

Po tym, jak pierwsza generacja jest dostępna na rynku od jakiegoś czasu, Athom, firma stojąca za Homey Pro, wprowadziła teraz zaktualizowaną i ulepszoną generację. Oto główne zalety:

Nowa i ulepszona łączność

Nowy Homey Pro ma zintegrowane anteny dla WiFi 2.4 i 5GHz, Bluetooth LE 5.0, Z-Wave Plus, Zigbee, Thread, 433 MHz i podczerwieni. W zależności od technologii, nowy Homey Pro ma do 4 razy lepszy zasięg radiowy niż poprzednia generacja. W zależności od lokalizacji, Homey Pro automatycznie przełącza się na jedną ze swoich trzech anten Z-Wave, które są specyficzne dla regionu.

Zwiększona wydajność

Homey Pro ma do 3,5 razy większą moc obliczeniową w porównaniu do poprzedniej generacji. Homey Pro ma czterordzeniowy procesor ARMv8, 2 GB pamięci RAM DDR4 i 8 GB wbudowanej pamięci.

Matter I Thread

Homey Pro może łączyć się z urządzeniami Matter, przez WiFi, Ethernet lub Thread. Oprócz obsługi wszystkich podstawowych typów Matter, aplikacje Homey mogą rozszerzyć funkcjonalność urządzeń Matter, takich jak funkcje specyficzne dla producenta, zużycie energii i wygląd zdefiniowany przez producenta, aby rozpoznać wyjątkowość marki. Homey Pro zintegruje również urządzenia inne niż Master z istniejącymi sieciami Matter.

Ethernet

Homey Pro można podłączyć do sieci przewodowej za pomocą adaptera Homey Pro Ethernet. Homey Pro został zaprojektowany do podłączenia do zasilacza i zawsze ładnie wygląda nawet przy połączeniu Ethernet, bez niechlujnych kabli.
Adapter Homey Pro Ethernet można kupić osobno za 29 euro.

Tryb satelitarny

Homey Pro można rozszerzyć o jeden lub więcej Homey Bridges, aby zwiększyć zasięg radiowy w dużych domach. Zigbee i Z-Wave działają jak aktywne repeatery w sieci mesh. Urządzenia korzystające z podczerwieni lub 433 MHz używają najbliższego Homey Pro lub Homey Bridge. Homey Bridge można kupić osobno za 69 euro i może być używany z Homey Service lub Homey Pro. Tryb satelitarny planowany jest na I kwartał 2023 roku.

Local first

Nowy Homey Pro został zaprojektowany tak, aby działał niezależnie i w jak najmniejszym stopniu zależał od chmury – pod względem szybkości, niezawodności i ochrony danych. Dzięki nowym funkcjom, takim jak przekierowanie portów lokalnych, lokalne klucze API, dostęp SSH i lokalne kopie zapasowe USB, Homey Pro może zachwycić nawet najbardziej wymagających klientów. Oczywiście usługi w chmurze Homey, takie jak Homey App Store i zdalny dostęp, mogą być nadal używane i są bezpłatnie zawarte w nowym Homey Pro. Kopie zapasowe w chmurze są opcjonalnie dostępne za 0,99 euro/miesiąc.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: