Apple Music pozwala teraz artystom na więcej

Apple ogłosiło wczoraj, że muzycy mogą teraz rozszerzyć swoją stronę profilu Apple Music o dane osobowe. Można teraz dodać biografię, rodzinne miasto, rok założenia zespołu i nie tylko. Ponadto dzięki aktualizacji artyści mogą łatwo dodawać teksty do Apple Music.

Apple Music – poznaj lepiej artystów

Apple Music powinno stać się bardziej osobiste. Ściśle mówiąc, użytkownicy powinni lepiej poznać artystów reprezentowanych na platformie. W tym celu muzycy mają kilka nowych opcji personalizacji swoich stron profilowych Apple Music.

W e-mailu Apple ogłosiło szczegóły dotyczące nowych opcji i innych nowych funkcji platformy Apple Music dla artystów. Apple pisze o tym:

  • Profil: Wizerunek i osobowość są kluczem do nawiązania kontaktu z fanami i przyciągnięcia nowych słuchaczy. Dzięki nowej sekcji „Profil artysty” artyści mogą przejąć kontrolę nad swoimi profilami Apple Music i skontaktować się z fanami własnymi słowami. Artyści mogą odpowiedzieć na wiele krótkich pytań, aby stworzyć indywidualną biografię, która pojawia się na ich stronie artysty Apple Music. Opcjonalnie artyści mogą również wskazać swoje rodzinne miasto (lub miejsce pochodzenia zespołów), datę urodzenia (lub rok założenia zespołów) oraz wymienić członków zespołu, współpracowników, wpływy i imiona.
  • Tekst piosenki: Teksty stały się istotną częścią możliwości znalezienia i doświadczenia słuchowego. Artyści mogą teraz dodawać swoje teksty, które pojawiają się obok ich muzyki w Apple Music, aby fani mogli czytać słowa kryjące się za bitami. Dodawanie tekstów piosenek jest tak proste, jak kopiowanie i wklejanie sformatowanych tekstów.
  • Konto: Budowanie świetnego zespołu jest częścią sukcesu każdego artysty. Dzięki nowym uprawnieniom w sekcji „Konto” (dawniej „Zarządzaj”), artyści mogą łatwo określić, kto ma dostęp do ich profilu, aby ich zespół mógł natychmiast rozpocząć wspieranie nadchodzących publikacji i utrzymywanie nowych i świeżych treści. Artyści mogą również przypisywać różne role poszczególnym członkom swojego zespołu, np. B. Administratorzy, analitycy i redaktorzy profili.
  • Dane pomiarowe: Wyniki „Apple Music for Artists” są teraz podsumowane w ramach danych pomiarowych w jednym, łatwo dostępnym miejscu. Artyści mogą nagrywać swoje występy i monitorować odtworzenia Apple Music, średnią dzienną liczbę słuchaczy, zakupy utworów iTunes i Shazamy. Inteligentne spostrzeżenia i szczegółowa analiza pomagają artystom zaplanować przyszłe premiery, daty tras koncertowych i inne działania, takie jak B. tworzenie towarów.

To nie pierwszy raz, kiedy Apple chce przybliżyć muzyków i zespoły użytkownikom. Całość przypomina trochę krótkotrwałą sieć społecznościową Apple Ping, która została uruchomiona w 2010 roku i pozwoliła użytkownikom śledzić swoich ulubionych artystów w iTunes. Ping pozwalał artystom udostępniać aktualizacje statusu, zdjęcia i nie tylko na swoich profilach, ale usługa została przerwana w 2012 roku z powodu niskiego wykorzystania. Dla porównania jednak, spersonalizowane strony artystów, które są obecnie wprowadzane, mają znacznie bardziej ograniczony zakres.

Apple Music dla artystów jest dostępny dla każdego wykonawcy w Apple Music. Artyści mogą założyć konto atartists.apple.com

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: