macOS Ventura beta 10 została opublikowana

Apple wydało wczoraj 10 wersję beta nowego systemu macOS Ventura. Zarejestrowani programiści mogą już teraz pobrać i zainstalować nową wersję beta systemu.

macOS Ventura beta 10

macOS Ventura wprowadza Stage Manager, nową funkcję, która pozwala użytkownikom komputerów Mac skupić się na zadaniu, jednocześnie utrzymując inne aplikacje w gotowości do łatwego zamiany między zadaniami. Aktualizacja dodaje Continuity Camera, który został zaprojektowany, aby umożliwić korzystanie z iPhone’a jako kamery internetowej dla komputera Mac. Obsługuje Center Stage, Desk View i Studio Light.

Handoff jest teraz dostępny dla FaceTime, dzięki czemu możesz do woli przesyłać połączenia między iPhonem, iPadem i komputerem Mac, a Wiadomości obsługują funkcje oznaczania iMessage jako nieprzeczytanego, niewysyłania iMessage i oznaczania jako nieprzeczytanego. SharePlay działa teraz również w aplikacji Wiadomości.

Aplikacja Mail obsługuje planowanie i cofanie wiadomości e-mail przez okres do 10 sekund po ich wysłaniu, a teraz dostępne są aplikacje Weather i Clock na komputerze Mac. Preferencje systemowe zostały przemianowane na Ustawienia systemowe i mają konstrukcję podobną do iOS.

Safari obsługuje Shared Tab Groups, a Apple pracuje nad Passkeys, poświadczeniem nowej generacji, które zastępuje hasło. Istnieją aktualizacje Spotlight, Biblioteka Zdjęć ma nowe funkcje, a Metal 3 jest zawarty w macOS Ventura dla lepszej grafiki w grach.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: