Twitter wprowadza przycisk “Edytuj” dla subskrybentów Blue

Na początku tego roku Twitter potwierdził, że w końcu pracuje nad długo oczekiwanym przyciskiem “Edytuj”. Po krótkiej publicznej demonstracji, jak ta funkcja będzie działać, Twitter wprowadza teraz opcję dla subskrybentów Twitter Blue edycji tweetów – ale tylko w wybranych krajach.

Przycisk “Edytuj” jest teraz dostępny dla użytkowników Twittera

Jak ogłosił Twitter, członkowie Twitter Blue zlokalizowani w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii będą mieli dostęp do funkcji “Edytuj Tweet” od dzisiaj. Dzięki tej opcji użytkownicy mogą edytować zawartość tweeta po jego opublikowaniu. Oznacza to, że użytkownicy nie będą już musieli usuwać i ponownie publikować tweeta z powodu literówki.

Firma twierdzi, że “test poszedł dobrze” i że nowa opcja zostanie udostępniona użytkownikom Twittera w USA “wkrótce”. Jednak żaden harmonogram nie został szczegółowy.

Warto zauważyć, że nowa funkcja edycji tweetów ma pewne ograniczenia. Na przykład użytkownicy nie mogą edytować tweetów 30 minut po ich opublikowaniu. Istnieje również limit liczby edytowanych przez każdy tweet, a Twitter pokaże historię poprzednich wersji tego tweeta. Zewnętrzni klienci Twittera korzystający z nowego API v2 również będą mieli dostęp do metadanych edytowanych tweetów.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply