Inteligentny system zraszaczy Rachio mówi HomeKit „NIE”

Rachio, producent popularnego inteligentnego sterownika zraszaczy, ogłosił, że w przyszłości nie będzie już wspierał HomeKit. Decyzja ta zapadła po tym, jak firma stanęła przed szeregiem wyzwań związanych z integracją HomeKit, co wywołało skargi użytkowników i wielomiesięczne dochodzenie.

Rachio ogłosił to w zeszłym tygodniu postem na swoich forach społecznościowych. Firma od dawna badała skargi na kontroler spryskiwaczy Rachio Smart, pokazujące błąd „braku odpowiedzi” w aplikacji Apple Home.

Rachio nie sprostało wymogom HomeKit

Według menedżera Rachio Dane Berry’ego, firma włożyła „znaczny wysiłek” w znalezienie pierwotnej przyczyny błędu „Brak odpowiedzi”, a także możliwych rozwiązań. Pomimo tych wysiłków nie była w stanie znaleźć rozwiązania i „zawiesza tę pracę w nieskończoność”. Oznacza to, że HomeKit nie będzie już obsługiwany ani konserwowany dla sterownika zraszacza Rachio Smart:

To będzie ostatni post HomeKit przez jakiś czas. Włożyliśmy wiele wysiłku w określenie przyczyny i możliwych rozwiązań błędu „Brak odpowiedzi”, który niektórzy użytkownicy Rachio zgłaszają podczas korzystania z HomeKit.Przykro nam, że mamy rozczarowującą wiadomość. Wstrzymujemy tę pracę na czas nieokreślony. Nie podjęliśmy tej decyzji lekko. Chociaż wydaje się, że zbliżyliśmy się do ustalenia przyczyny, nasze ostatnie odkrycia doprowadziły do większej liczby niewiadomych niż odpowiedzi. Skoncentrujemy nasze wysiłki na poprawie podstawowych doświadczeń naszych użytkowników i budowaniu naszej oferty produktowej w zakresie oprogramowania i sprzętu. Cieszymy się z tego, co przyniesie przyszłość, gdy w nadchodzących miesiącach rozszerzymy naszą linię produktów i funkcje.

Rachio mówi, że zwróci pieniądze każdemu użytkownikowi, który postrzega brak wsparcia HomeKit jako problem. Będą musieli postępować zgodnie z instrukcjami tutaj i odesłać kontrolera z powrotem do Rachio, a następnie otrzymają zwrot kwoty pierwotnie zapłaconej za produkt.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: