iOS 16.1 Beta powoduje problemy GPS w iPhone 14 Pro

Kilka dni temu Apple rozpoczęło fazę beta iOS 16.1. Nowa wersja przedpremierowa jest dostępna do instalacji zarówno dla zarejestrowanych programistów, jak i uczestników programu beta. Jak się okazuje, iOS 16.1 Beta powoduje problemy GPS z nowymi modelami iPhone’a 14 Pro.

iOS 16.1 Beta powoduje problemy GPS z iPhone 14 Pro

Wszyscy zdają sobie sprawę, że wersje beta są wersjami próbnymi. Jednak problemy z GPS w połączeniu z iOS 16.1 beta i iPhone 14 Pro są istotnym problemem, który wpływa na podstawowe funkcje iPhone’a.

Użytkownicy, którzy już dokonali aktualizacji do iOS 16.1 i mają problemy z GPS, muszą przejść na wersję do iOS 16.0.1 lub poczekać na nową wersję beta z poprawkami błędów, zgodnie z tym co radzi MacRumors.
Przyczyna problemów nie jest znana. Podobnie jak Apple Watch Ultra, Apple polega na podwójnym GPS dla nowych modeli iPhone’a 14 Pro. Po raz pierwszy w iPhonie precyzyjny GPS o podwójnej częstotliwości łączy w sobie zarówno L1, jak i najnowszą częstotliwość sieciową, L5, oraz nowe algorytmy położenia. Najnowsza częstotliwość sieci L5 lepiej przenika budynki, drzewa itp.

Jak zostanie rozwiązany ten problem, dowiemy się pewnie z wersji beta 16.2.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: