Oto pierwsze aplikacje i usługi, które obsługują klucze Passkeys w iOS 16

Teraz, gdy iOS 16 został oficjalnie udostępniony publicznie, programiści wprowadzają aktualizacje, aby nie tylko uczynić swoje aplikacje kompatybilnymi z nową wersją, ale także skorzystać z nowych funkcji, takich jak Passkeys. Aplikacje takie jak KAYAK i CardPointers zaktualizowały już swoje aplikacje na iOS, aby obsługiwać nową metodę logowania bez hasła.

Passkeys – jak to działa?

Passkeys to jedna z nowych funkcji dostępnych w iOS 16. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, Passkeys jest nową metodą uwierzytelniania, która zastępuje tradycyjne hasła. Powstał we współpracy Apple, Google i Microsoftu w oparciu o standard FIDO.

Zamiast tworzyć tradycyjne hasło, które można łatwo odgadnąć lub ujawnić, Passkeys jest unikalnym poświadczeniem przechowywanym lokalnie na urządzeniu, które wymaga dostępu do uwierzytelniania biometrycznego. Ponieważ klucze te nie są widoczne dla użytkownika, atakującym trudniej jest uzyskać do nich dostęp.

Apple wdrożyło obsługę Passkeys zarówno w iOS 16, iPadOS 16, jak i macOS Ventura dla aplikacji i stron internetowych. Poświadczenia są synchronizowane między urządzeniami tego samego użytkownika za pośrednictwem iCloud. A jeśli chcesz zalogować się do tej aplikacji lub strony internetowej za pośrednictwem innej platformy, możesz wygenerować kod QR unikalnego klucza przechowywanego na Twoim urządzeniu, aby autoryzować nowy.

Aplikacje i strony internetowe, które już współpracują z Passkeys

Popularna aplikacja podróżnicza KAYAK to jedna z pierwszych aplikacji na iOS obsługujących Passkeys. Dzięki najnowszej wersji aplikacji użytkownicy mogą łatwo zarejestrować się za pomocą Face ID lub Touch ID bez potrzeby podawania tradycyjnego hasła. Wystarczy wpisać swój adres e-mail, a system zrobi wszystko inne.

Aplikacja KAYAK na iOS jest dostępna za darmo w App Store. Oprócz KAYAK, Best Buy, eBay,CardPointers (20% zniżki dla czytelników 9to5Mac) i WordPress.com już pracują z nową funkcją Passkey. Znacie jakieś inne aplikacje, które już współpracują z Passkeys? Dajcie znać w komentarzach poniżej.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: