Czy przyszły iPhone będzie mógł zatrzymać muzykę i wideo, gdy nie zwracasz na nie uwagi

Apple bada, w jaki sposób przyszły iPhone może oszczędzać energię, automatycznie wstrzymując odtwarzanie, gdy nie zwracasz uwagi na media.

Nowo ujawniona aplikacja patentowa “Proaktywne działania oparte na ruchu audio i ciała” może być zastosowana do każdego urządzenia Apple, ale chodzi konkretnie o zatrzymanie dźwięku. W szczególności o zatrzymanie go w celu oszczędzania baterii, zamiast marnowania jej na coś, co już Cię nie interesuje. Patent ten koncentruje się najbardziej na określeniu braku uwagi, a mniej na tym, jakie działania mogą nastąpić. Apple twierdzi nawet, że “różne działania mogą być wykonywane proaktywnie w oparciu o identyfikację zainteresowania treścią” odtwarzanej muzyki lub innego dźwięku.

Część z tych interesujących informacji może wynikać z użycia mikrofonów urządzenia, ale to zgłoszenie patentowe dotyczy łączenia informacji z wielu źródeł. Jest to podobne do sposobu, w jaki nowy iPhone 14 wykorzystuje wszystko, od zmian w dźwiękach, przyspieszenia, a nawet ciśnienia atmosferycznego do wykrywania wypadku samochodowego. Apple mówi:

“Metoda identyfikuje opartą na czasie relację między jednym lub kilkoma elementami dźwięku a jednym lub kilkoma aspektami ruchu ciała” – mówi Apple. “Na przykład może to wiązać się z ustaleniem, że użytkownik urządzenia kołysa głową w rytm muzyki, która gra na głos w środowisku fizycznym.”

Ciekawe czy możliwe jest takie rozwiązanie. A może byłoby raczej szkodliwe?

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: