iPhone 14 Pro i Always-On Display

W zeszłym tygodniu Apple przedstawiło na swojej konferencji nowe iPhony, w tym nowy model iPhone 14 Pro. Jego główną nowością jest zawsze włączony wyświetlacz. Apple opisuje go w następujący sposób:

Dostępne w rozmiarach 6,1′′ i 6,7′′, modele posiadają nowy wyświetlacz Super Retina XDR z ProMotion i po raz pierwszy w iPhonie także Always-On Display – możliwy dzięki nowej częstotliwości odświeżania 1 Hz i różnym energooszczędnym technologiom. Dzięki temu nowy ekran blokady jest jeszcze bardziej praktyczny dzięki zapewnieniu czasu, widżetów i aktywności na żywo na pierwszy rzut oka. Zaawansowany wyświetlacz ma również taką samą jasność szczytową HDR jak Pro Display XDR i najwyższą szczytową jasność na zewnątrz smartfona: do 2000 nitów, czyli dwa razy jaśniejszy niż iPhone 13 Pro.

Jak się okazuje Always-On Display iPhone’a 14 Pro wyłącza się inteligentnie, gdy użytkownik odchodzi ze swoim Apple Watch i wychodzi z pokoju. iPhone 14 Pro uzyskuje dostęp do układu U1 zegarka Apple Watch, aby wykryć, że użytkownik się oddala. Jest to niewielki, ale przydatny środek oszczędzający energię i wydłuża żywotność baterii urządzenia.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: