Problemy Apple w Brazylii

Brazylia wstrzymuje sprzedaż iPhonów w swoim kraju. Powodem jest brak ładowarki w zestawie. Ponadto rząd nałożył grzywnę w wysokości 2,3 milina dolarów na firmę z Cupertino.

Brazylia wstrzymuje sprzedaż iPhonów

Apple postawiło sobie za cel osiągnięcie neutralności klimatycznej we wszystkich obszarach firmy, łańcucha dostaw i cyklu życia produktu do 2030 roku. W trakcie realizacji tego ambitnego celu firma dokonała w ostatnich latach istotnych zmian w działalności. Zmiany te obejmują również wyeliminowanie ładowarki dołączanej do iPhone’a.
Brazylijscy obrońcy konsumentów od samego początku wypowiadali się przeciwko temu krokowi. Już w marcu ubiegłego roku Brazylia nałożyła na Apple grzywnę. W tym czasie nałożono grzywnę w wysokości 10 546 442 R$ (1,9 miliona dolarów amerykańskich) wraz z oskarżeniem o wprowadzającą w błąd reklamę. Teraz następuje kolejna kara, według Tecnologii.

Oficjalny dziennik Ministerstwa Sprawiedliwości stwierdza:

“Nałożona grzywna w wysokości 12 274 500 R$ […], cofnięcie rejestracji smartfonów marki iPhone, które zostały wprowadzone do obrotu z modelu iPhone 12 i natychmiastowe zawieszenie dostawy wszystkich smartfonów marki iPhone, niezależnie od modelu lub generacji, które nie są dostarczane z ładowarką.”

Ministerstwo Sprawiedliwości nie nałoży grzywny od razu. Będzie ona egzekwowana w przypadku podejrzenia, że Apple próbuje obejść zakaz sprzedaży.

Apple krótko ustosunkowało się do sprawy brazylijskiej:

W Apple bierzemy pod uwagę nasz wpływ na ludzi i planetę we wszystkim, co robimy” – czytamy w oświadczeniu wysłanym pocztą elektroniczną. “Zasilacze reprezentowały nasze największe zużycie cynku i plastiku, a ich usunięcie z opakowania pomogło zmniejszyć emisję ponad 2 mln ton CO2 – co odpowiada odległości 500 tys. samochodów rocznie.”

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: