Twitter Circle dostępny dla wszystkich

O funkcji Twitter Circle pisałem już wcześniej, jednak do wczoraj opcja ta była dostępna tylko dla wybrańców. Od wczoraj może z niej korzystać każdy użytkownik Twittera.

Twitter Circle – co to jest

Twitter Circle ma na celu dać ludziom większy wybór i kontrolę nad tym, jak korzystają z Twittera. Ta funkcja pozwala tweetować do mniejszej grupy i wybierać, kto może zobaczyć nasze tweety na zasadzie tweet po tweecie.

Twitter twierdzi, że podczas fazy testowej Twitter Circle:

„Odkryliśmy, że pomogło to niektórym ludziom poczuć się bardziej komfortowo tweetując. Dzięki możliwości wyboru sposobu, w jaki pojawiają się na osi czasu i mając większą kontrolę nad tym, jak wyrażają siebie, widzieliśmy, jak ludzie tweetują więcej – a nawet zwiększają swoje zaangażowanie w tweety”.

Jak korzystać z Twitter Circle

Przed opublikowaniem postu na Twitterze zobaczysz teraz opcję dzielenia się swoimi postami z kręgiem lub pełną listą obserwujących. Kręgi Twittera mogą pomieścić do 150 osób i możesz dostosować, kto jest w środku, a kto jest poza nim w dowolnym momencie.
Tweety wysłane do Twojego kręgu pojawią się z zieloną plakietką pod nimi. Mogą być widoczne tylko dla tych, których wybrałeś, aby byli w twoim kręgu i nie mogą być retweetowane ani udostępniane. Dodatkowo, wszystkie odpowiedzi na te tweety są prywatne, nawet jeśli Twoje konto na Twitterze jest publiczne.

Sam korzystam z tej funkcji od paru miesięcy i uważam, że jest to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Polecam każdemu użytkownikowi Twittera.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: