Apple TV+ daje pierwszy wgląd w serial „Lekcje chemii”

Minęło 19 miesięcy, od informacji, że Apple TV+ przejęło serial „Lekcje chemii”. Powoli sprawa staje się konkretna, a AppleTV+ daje pierwszy wgląd w nową oryginalną serię.

„Lekcje z chemii”: Apple TV+ rzuca światło na nowy serial

Apple TV+ po raz pierwszy przygląda się „Lekcji chemii”. Produkcja serialu rozpoczęła się już w Apple Studios, a rozpoczęła ją zdobywczyni Oscara Brie Larson („Kapitan Marvel”, „Pokój”). Larson jest również widziana w głównej roli. Oparty na bestsellerowej debiutanckiej powieści autorki, redaktorki naukowej i autorki tekstów Bonnie Garmus, „Lekcje w chemii” ukaże się na całym świecie na Apple TV+ w 2023 roku.
Oprócz Larsona w roli głównej, w serialu można zobaczyć następujących aktorów:

  • Lewis Pullman („Top Gun: Maverick”, „Outer Range”) jako Calvin
  • Aja Naomi King („Jak uciec z morderstwem”, „Miłość Sylvie”, „The Upside”, „Narodziny narodu”) jako Harriet Slone
  • Stephanie Koenig („Stowardesa”, „Oferta”) jako Fran Frask
  • Patrick Walker („Gaslit”, „Ostatnie dni Ptolemeusza Greya”) jako Wakely
  • Thomas Mann („Zwycięski czas: powstanie dynastii Lakers”, „Ja i Earl i umierająca dziewczyna”) jako Boryweitz
  • Kevin Sussman („Teoria wielkiego podrywu”, „The Dropout”, „Better Call Saul”) jako Walter
  • Zdobywca nagrody Multi Emmy i Złotego Globu Beau Bridges („Acting: The First Six Lessons”, „Homeland”, „Goliath”, „Bloodline”, „Masters of Sex”, „The Fabulous Baker Boys”) jako Wilson

Akcja „Lekcji w chemii” rozgrywa się na początku lat 50. XX wieku i opowiada o Elizabeth Zott (w tej roli Larson), której marzenie o zostaniu naukowcem zostaje wstrzymane. Żyje przecież w społeczeństwie, w którym kobiety wierzą, że należą do dziedziny domowej, a nie zawodowej. Kiedy Elizabeth jest w ciąży, sama i wyrzucona ze swojego laboratorium, wpada na niezwykły pomysł. Podejmie pracę jako prezenterka w telewizyjnym programie kulinarnym i postanawia nauczyć ludzi znacznie więcej niż tylko gotować. I to nie tylko pomijane gospodynie domowe, ale i mężczyzn – którzy nagle zaczynają słuchać. Jednak ona tęskni za powrotem do swojej prawdziwej miłości: nauki.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: