Apple chce wyprodukować co najmniej 90 milionów sztuk iPhone’a 14

Podczas gdy niektórzy analitycy kwestionują popyt na iPhone’a w związku z szerszymi obawami ekonomicznymi, Apple nadal planuje pełną produkcję iPhone’a 14. Bloomberg donosi, że Apple poprosiło dostawców o wyprodukowanie 90 milionów iPhone’ów 14…

Apple zapowiada 90 milionów sztuk iPhone’a 14

Apple poprosiło dostawców o wyprodukowanie w zeszłym roku 90 milionów iPhone’ów 13. Oznacza to, że Apple spodziewa się, że popyt na iPhone’a 14 będzie co najmniej odpowiadał zeszłorocznemu popytowi na iPhone’a 13. Bloomberg donosi:

„Firma Apple Inc poprosiła dostawców o wyprodukowanie w tym roku co najmniej takiej liczby iPhone’ów nowej generacji, jak w 2021 roku, licząc na zamożną klientelę i malejącą konkurencję, w czasie trwania globalnego kryzysu elektroniki.Gigant technologiczny chce, aby produkcja wyniosła 90 milionów najnowszych urządzeń, na równi z ubiegłym rokiem, pomimo pogarszających się prognoz na rynku smartfonów, według osób znających tę sprawę. Według jednej z osób, kalifornijska firma z Cupertino nadal spodziewa się zebrać łącznie około 220 milionów iPhone’ów w 2022 roku, czyli mniej więcej tyle samo co w ubiegłym roku”.

Oczekuje się, że iPhone 14 zostanie wydany we wrześniu z czterema różnymi modelami w ofercie.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: