Nowości w 5 becie iOS 16

Wczoraj informowałem Was o wydaniu 5 bety dla systemów Apple. Dzisiaj chciałem w krótkich słowach wyliczyć, co nowego znajdziemy, chyba w najbardziej oczekiwanym systemie, w iOS 16.

Co nowego w iOS 16 beta 5

Procent baterii na pasku stanu

Ikona baterii na pasku stanu wyświetla teraz dokładny procent baterii, funkcję, którą można włączyć w sekcji Bateria w aplikacji Ustawienia.
Poziom naładowania baterii jest dostępny w modelach iPhone 12 i iPhone 13, z wyjątkiem 5,4-calowego iPhone’a 12 mini i iPhone’a 13 mini. Jest również dostępny na iPhone’ach X i XS, ale nie na iPhone’ach 11 czy iPhone’ach XR.

Nowe Znajdź mój dźwięk

Gdy korzystasz z opcji “Odtwarzaj dźwięk” w aplikacji Znajdź mój dla jednego ze swoich urządzeń, modele iPhone’a mają nowy dźwięk, który jest odtwarzany. Jest nieco głośniejszy i różni się od dźwięku dostępnego w poprzednich wersjach iOS 16.

Nowy dźwięk podczas pingowania iPhone’a z Apple Watch

Po przesunięciu palcem w górę na zegarku Apple Watch, aby dostać się do Centrum sterowania, jeśli dotkniesz ikony iPhone’a, aby go zlokalizować, usłyszysz nowy dźwięk. To ten sam dźwięk, co nowy dźwięk Find My.

Blokada ekranu odtwarza teraz Visualizer

Trzecia beta iOS 16 dodała pełnoekranowy odtwarzacz muzyczny, a piąta beta wprowadza mini wizualizator na żywo.

Perspektywa Zoom

Funkcja Perspective Zoom została usunięta dla tapet Lock Screen. Usunięto również przełącznik, aby go wyłączyć.
Może zostać ponownie dodany w przyszłej becie, ponieważ jest to funkcja, która jest dostępna na iPhone’ach od jakiegoś czasu.

Aplikacja muzyczna

Apple nieznacznie poprawiło, gdzie wyświetlane są wskaźniki Dolby Atmos i Lossless. Informacje znajdują się teraz tuż obok gatunku, a nie poniżej przycisków Play i Shuffle.

Zrzuty ekranu

Po zrobieniu zrzutu ekranu, edycji go, a następnie stuknięciu “Gotowe”, pojawi się nowa opcja “Skopiuj i usuń” zrzut ekranu, a nie tylko usuń.

Poniżej znajdziecie video prezentujące pokrótce wszystkie nowo wprowadzone funkcje i ulepszenia.

macpretorians

Jedna myśl na temat “Nowości w 5 becie iOS 16

Dodaj własny

  1. mam nadzieję że brak % baterii w iphonach 11 i 11pro to przejściowe chwilowe bo brakuje mi tej opcji od kiedy przeszedłem z iphona 7 na Xs a potem 11pro

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: