Kuo twierdzi: Produkcja iPhone’a 14 rozpocznie się jednocześnie w Chinach i Indiach

Najważniejszy partner produkcyjny Apple – Foxconn – prowadzi obecnie zakłady produkcyjne w kilku różnych krajach, w tym w Chinach, Brazylii i Indiach. Należy jednak zauważyć, że w Chinach produkowana jest większość urządzeń Apple. Mówi się, że produkcja iPhone’a 14 rozpocznie się jednocześnie w Chinach i Indiach.

Produkcja iPhone’a 14 rozpocznie się jednocześnie w Chinach i Indiach

Znany analityk Ming Chi Kuo wypowiada się w weekend z oceną produkcji iPhone’a 14. Według jego informacji Apple rozpocznie produkcję 6,1-calowego iPhone’a 14 jednocześnie w Chinach i Indiach. Po raz pierwszy w historii Apple rozpoczęło produkcję jednocześnie we wspomnianych dwóch krajach. Do tej pory Indie zawsze były o jedną lub więcej kwartałów do tyłu. Foxconn rozpoczął produkcję iPhone’a 13 w Indiach dopiero w kwietniu tego roku.
Produkcja iPhonów w innych krajach nie ma na celu zaspokojenia globalnego popytu, ale obsługę lokalnych rynków. Według Kuo, moce produkcyjne iPhone’a 14 w Indiach nie wystarczą, aby w krótkim okresie zlikwidować lukę spowodowaną problemami produkcyjnymi w Chinach. Niemniej jednak ważnym kamieniem milowym dla Apple jest zwiększenie niezależności w produkcji iPhonów.

Analityk podkreśla, że decyzja Apple o przyspieszeniu produkcji iPhone’a 14 w Indiach wynika z geopolitycznych implikacji dla łańcucha dostaw firmy.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: