Apple TV+ przygotowuje film o Sidney’u Poitier

Dokument oparty na życiu Sidneya Poitiera, który zmarł na początku tego roku, jest przygotowywany przez Apple TV+ z Oprah Winfrey. Będzie to kolejny film biograficzny dostępny w Apple TV+.

Apple TV+: “Sidney Poitier”

Historia życia nieżyjącego już Sidney’a Poitier zostanie przedstawiona w nowym filmie dokumentalnym, który pojawi się na Apple TV+, wyprodukowanym przez Oprah Winfrey. Poitier, który zmarł na początku tego roku w wieku 94 lat, był legendą w Hollywood – pierwszym czarnoskórym człowiekiem, który zdobył Oscara dla najlepszego aktora w 1963 roku. W swojej późniejszej karierze Poitier wyprodukował i wyreżyserował kilka filmów. Przełomowe osiągnięcie Poitiera nastąpiło w szczytowym okresie ruchu na rzecz praw obywatelskich i było postrzegane jako punkt zwrotny dla równości w branży.

Sidney Poitier jako pierwszy czarnoskóry aktor zdobywa Oscara – 1964r.


Teraz, po śmierci aktora i reżysera, Collider ujawnił, że Oprah Winfrey i Apple łączą siły, aby nakręcić film dokumentalny oparty na życiu Poitier’a. Projekt, który najwyraźniej jest w przygotowaniu od ponad roku, zostanie wyreżyserowany przez filmowca Reggiego Hudlina; jego poprzednie prace to film dokumentalny Clarence Avant z 2019 roku The Black Godfather.

Film “Sidney Poitier” będzie miał swoją premierę na Apple TV+ 23 września 2022r. Czekam z niecierpliwością.

macpretorians

Źródło: screenrant

Jedna myśl na temat “Apple TV+ przygotowuje film o Sidney’u Poitier

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: