Aplikacja Kontakty potrzebuje nowego wyglądu w systemie macOS

Jedną z kontrowersyjnych zmian w macOS Ventura jest nowa aplikacja Ustawienia systemowe, która zastępuje kultową aplikację Preferencje systemowe. Kolejną aplikacją macOS spóźnioną z przebudową są Kontakty, a nowa koncepcja Basic Apple Guy wyobraża sobie, jak to może wyglądać…

Koncepcja nowego wyglądu Kontakty na macOS

Jak wyjaśnia Basic Apple Guy, aplikacja Kontakty na macOS jest dziś bardzo podobna do aplikacji Książka adresowa z 2003 roku. Aplikacje mają podobny trzykolumnowy interfejs z wizytówkami dla każdej osoby, oparty na standardzie vCard, który został wprowadzony po raz pierwszy w 1996 roku.
Koncepcja koncentruje się na ulepszaniu istniejącej aplikacji Kontakty o aktualizacje projektowe, nowe możliwości i funkcje, które stały się powszechne w innych aplikacjach systemowych Apple. Obejmuje to nowy pasek boczny, który dodaje sugestie Siri, nadchodzące wydarzenia, ulubione, grupy kontaktów oraz opcje kontaktów udostępnionych i subskrypcyjnych. Na przykład funkcja Sugestie Siri w Kontaktach może inteligentnie agregować „dane związane z kontaktem w aplikacjach systemowych i agregować je w wygodne menu w celu poprawy informacji”. Tymczasem opcje kontaktu udostępnionego i subskrypcyjnego pozwoliłyby na „udostępnianie grup kontaktów członkom rodziny i możliwość subskrybowania katalogów kontaktów”.


Inne nowe funkcje w tej koncepcji obejmują lepsze wsparcie dla relacji rodzinnych, nadchodzących wydarzeń, zdjęć profilowych, nowych funkcji dla firm i wielu innych. Pełna koncepcja jest dostępna na stronie Basic Apple Guy.
Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że koncept ten jest mega podobny do aplikacji Cardhop firmy Flexibits.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: