„NIE” dla applowskich ograniczeń HomeKit innych firm

Petycja ta została rozpoczęta przez Jana i Markusa, twórców Controller for HomeKit.

„Petycja do Apple i Craiga Federighiego jako starszego wiceprezesa Apple ds. inżynierii oprogramowania.”

Od czasu wprowadzenia Apple Home w 2016 roku pojawiły się rozbieżności między tym, co Apple może zrobić z HomeKit, a tym, co inni programiści mogą robić. Apple nie pozwala innym programistom na 100% wykorzystanie możliwości HomeKit. Z każdym nowym wydaniem iOS problem ten nasila się.
Istnieje wiele funkcji, które Apple utrzymuje w tajemnicy bez wyraźnego powodu. Na przykład:

  • HomePods i odtwarzanie multimediów
  • HomeKit Telewizory
  • Oświetlenie adaptacyjne
  • Automatyzacja akcesoriów bez tworzenia sceny

Tutaj znajdziecie listę funkcji, które czekają na publikację.
Ograniczenia te są powodem, dla którego aplikacje HomeKit nie mogą implementować wielu najbardziej poszukiwanych funkcji naszych użytkowników i powodują wiele skarg na nasze aplikacje.
Większość użytkowników HomeKit dochodzi do punktu, w którym chcą bardziej złożonej automatyzacji i korzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak logi czy kopie zapasowe. Niektórzy chcą korzystać z aplikacji firm trzecich. Jeśli jednak wybiorą aplikacje innych firm, nieuchronnie będą zirytowani niespójnościami spowodowanymi ograniczeniami Apple. W takim przypadku wybór jest między rezygnacją z funkcji, które sprawiają, że ich dom jest lepszy, a życiem z tymi irytującymi ograniczeniami.
Twórcy petycji mówią: „Jako programiści chcemy tworzyć lepsze aplikacje. Jako użytkownicy chcemy, aby HomeKit był lepszy. Uważamy, że Apple chce tego samego, ale zmierzają w złym kierunku.
A następnie żądają: „Oto, czego potrzebujemy, aby tworzyć lepsze aplikacje HomeKit:

  1. Apple musi dać nam dostęp do wszystkich funkcji HomeKit.
  2. Apple powinno wyjaśnić funkcje, w których nie jest to możliwe.
  3. Pomóż nam przekonać Apple, że publiczne API HomeKit jest niezbędne dla HomeKit. Podpisz petycję i podziel się nią. Każdy podpis to krok w kierunku lepszych aplikacji HomeKit.”

Każdy, komu zależy na lepszym HomeKit, powinien podpisać tą petycję. Jeśli macie jakiekolwiek pytania zapraszam pod tweeta.

Zasady inteligentnego domu to nie software kierujący hardwarem, to o wiele więcej. To styl życia wielu ludzi, którzy zasługują na pełny dostęp do możliwości, które daje HomeKit.

macpretorians

Źródło: change.org

Jedna myśl na temat “„NIE” dla applowskich ograniczeń HomeKit innych firm

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: